1. Site Haritası
  2. Favorilerime Ekle
  3. Ana Sayfam Yap
Online Şube İnternet Şubesi
GİRİŞ HESAP AÇGedik'ten Haberler

Genel Haberler

Gedik Yatırım Bono İhracına 1.9 Kat Talep Geldi

Gedik Yatırım’ın  bir yıl içerisinde 150.000.000 TL ye kadar farklı vadelerde borçlanma aracı ihracının ikinci  bölümü  olan  25 milyon Lira nominal değerli 100 gün vadeli bonolar, 14-15 Nisan 2014 tarihlerinde halka arz edilmiş, ek satış hakkı kullanılmamıştır.
İhraca 1.9 kat talep  gelmiş, talebin %54,08’i karşılanmıştır. İhracın %.20’lik kısmı yurtiçi bireysel yatırımcılara,%80’lik kısmı ise yurtiçi kurumsal yatırımcılara tahsis edilmiştir.
100 gün vadeli, 1.000 TL nominal tutarlı bono ihracına ilişkin %1,50 oranındaki ek getiri dahil yıllık basit faiz oranı %11,50  yıllık bileşik faiz oranı %11,99  ve  fiyatı 969,46 TL   olarak belirlenmiştir.

JCR'DAN GEDIK YATIRIM'A RATING NOTU

JCR-Eurasia Rating,Gedik Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.’nin
Uzun Vadeli Ulusal Notunu “AA- (Trk)”, Uluslararası Yerel ve Yabancı Para cinsinden uzun vadeli notlarını ise “BBB-“ olarak görünümlerini ise
(Stabil) olarak teyit etmiştir.JCR-Eurasia Rating Gedik Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.’yi yüksek düzeyde yatırım yapılabilir kategori içerisinde değerlendirerek Uzun Vadeli Ulusal Notunu ‘AA- (Trk)’, Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı ve Yerel Para Notu ise ‘BBB-’ olarak, görünümlerini ise (Stabil) olarak teyit etmiştir.

GEDİK Yatırım’dan “Paramı Ne Yapayım?” Sorusuna Farklı Bir Yaklaşım

Gedik Yatırım, finansal okur-yazarlığa ve Türk Sermaye Piyasası’nın gelişimine katkı sağlayacak, sadece yatırımcı odaklı, Türkiye’deki yatırım danışmanlığı hizmetine farklı bir boyut kazandıracak yepyeni bir yaklaşım ile yatırımcıların karşına çıkıyor.
Gedik Yatırım, tüm yatırımcıların kafasındaki en kritik soru olan “Paramı Ne Yapayım?” sorusuna en etik, en etkin, en objektif ve en doğru içerikle cevap veriyor. Sektörün deneyimli isimlerinden Dr. Yaşar Erdinç liderliğinde oluşturulan Yatırım Danışmanlığı Birimi, sadece Gedik Yatırım yatırımcılarının değil, Türkiye’deki tüm yatırımcıların hizmet alabileceği yepyeni bir danışmanlık platformu sunuyor.
Yatırımcıların “Paramı Ne Yapayım?” sorusuna odaklanarak çalışmalarını sürdüren Yatırım Danışmanlığı biriminin, güçlü araştırma kadrosu ve gelişmiş bilişim araçları ile yatırımcı ihtiyaçlarına ve yatırımcı risk profiline göre oluşturduğu farklı danışmanlık ürünleri yatırımcılara anında sunuluyor: Herhangi bir yatırım aracında alım-satım önerisinde bulunulduğunda, rapor yayınlandığında danışmanlık hizmeti alan yatırımcılara SMS ile anında bilgi veriliyor. www.paramineyapayim.com sitesi üzerinden kendilerine özel şifreleri ile kontrol panellerine giren yatırımcılar rapor, analiz, video, webinarlar aracılığı ile üretilen bilgiye anında erişebiliyor ve sürekli düzenlenen webinarlar üzerinden sorularına yanıt alabiliyorlar. Üretilen çalışmaları, GEDİK Yatırım’ın diğer hiçbir birimi yatırımcıdan önce göremiyor. Yatırımcı risk tercihine göre farklı içerikler ile oluşturulan bu danışmanlık hizmeti ücretli ve alınan hizmet içeriğine göre üyelik ücretleri değişmekte.

SEKTÖRÜN DENEYİMLİ İSİMLERİNDEN METİN AYIŞIK GENEL MÜDÜR OLARAK ATANDI

Çalışmaları ile 26 yılı aşkın süredir Türk Sermaye Piyasalarına değerli katkılar sağlamış olan ve 2 Temmuz 2013’ten bu yana Gedik Yatırım’da Genel Müdür Vekili olarak görev yapan sektörün deneyimli isimlerden Metin Ayışık, Gedik Yatırım Genel Müdürü olarak atandı.
 

ÖDENMİŞ SERMAYEMİZ 46.8 MİLYON TL OLDU

Şirketimizin 36.000.000.-TL olan çıkarılmış sermayesi, %30 artırılarak 46.800.000.-TL'ye çıkarılmıştır.

ANKARA / ÇANKAYA ŞUBEMİZ AÇILDI

Sermaye Piyasası Kurulu'ndan alınan izin ile Ankara / Çankaya şubemiz açıldı. Çankaya Şubemizin adresi : Simon Bolivar Cad. No:8/6 Çankaya / Ankara Tel : 0312 438 27 00 Faks : 0312 438 27 47

ANKARA / ULUS ŞUBEMİZ AÇILDI

Sermaye Piyasası Kurulu'ndan alınan izin ile Ankara / Ulus şubemiz açıldı. Ulus Şubemizin adresi : Ulus Şehir Çarşısı No:170 Ulus / Ankara Tel : 0312 311 49 59 Faks : 0312 311 35 34

ÖDENMİŞ SERMAYEMİZ 36 MİLYON TL OLDU

Gedik Yatırım olarak 30 milyon TL.olan ödenmiş sermayemizi, Sermaye Piyasası Kurulu’nun izni ve 2 Nisan 2010 tarihinde gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul ile 36 milyon YTL.’ye çıkarttık.

Gedik Sermaye Gelişimi

GEDİK YATIRIM – PTT İŞBİRLİĞİ, BORSAYI ANADOLU’YA TAŞIYOR

16 Şubat 2010 tarihinde, PTT Müzesi’nde gerçekleştirilen basın toplantısı ile duyurulan, ülkemizin en yaygın hizmet ağına sahip, köklü kuruluşlarından “PTT” ve Türkiye’nin en büyük aracı kurumlarından “Gedik Yatırım”ın işbirliği ile, Anadolu’da yaşayan tasarruf sahipleri de, büyük şehirlerde yaşayanlar kadar kolay borsaya girebilecek ve tüm yatırım seçenekleri ile kapsamlı hizmet alabilecekler. Tasarruf sahipleri, borsada işlem yapabilmeleri için gereken evrakları tüm PTT Merkezlerinden edinebilecek, doldurdukları bu evrakları PTT aracılığı ile ücretsiz olarak Gedik Yatırım’a ulaştırabilecek, para yatırma ve çekme işlemlerini PTT üzerinden masrafsız olarak gerçekleştirebilecekler. Bu işbirliği kapsamında, Anadolu’daki yatırımcılara hizmet vermek üzere Gedik Yatırım bünyesinde Ankara’da kurulan Özel İşlem Merkezi’ne 0 800 314 0 435 numaralı ücretsiz hattan ulaşabilecek olan yatırımcılar, hem ihtiyaç duydukları konularda bilgi sahibi olabilecek hem de telefonla görüşme bedeli ödemeden tüm yatırım işlemlerini yapabilecekler.

GEDİK PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş. YATIRIMCILARIN HİZMETİNDE.

"Gedik Portföy Yönetimi A.Ş.", Sermaye Piyasası Kurulu'ndan faaliyet ve portföy yöneticiliği yetki belgesi iznini alarak yatırımcılara, kurumsal ve bireysel portföy yönetim hizmeti vermeye başladı. 1 milyon YTL. sermaye ile kurulan Gedik Portföy Yönetimi A.Ş.'nin amacı, Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde sermaye piyasası araçlarından oluşan portföyleri, yatırımcılarla portföy yönetim sözleşmesi imzalayarak yatırımcıların risk tercihlerinin de belirleyici olması suretiyle asgari risk, azami performans hedefi doğrultusunda yönetmektir. Gedik Portföy Yönetimi A.Ş. Genel Müdürü Sn. Halim ÇUN konuyla ilgili olarak "Gedik Yatırım, yatırım fonları, yatırım ortaklığı ve bireysel portföy yönetimi konularında önemli bir deneyim ve potansiyele sahiptir. Gedik Portföy Yönetimi A.Ş. olarak bu hizmetleri kurumsal bir yapı altında geliştirmeyi ve çeşitlendirmeyi hedefliyoruz. Böylece portföy yönetim hizmetlerini daha uzman ve profesyonel bir yapı altında geliştirerek yatırımcılarımıza farklı ürünler sunarken, grup içerisindeki etkinlik ve sinerjiyi de artırmayı planlıyoruz." dedi. www.gedikportfoy.com.tr

GAZİANTEP ŞUBEMİZ TAŞINDI

Sermaye Piyasası Kurulu'ndan alınan izin paralelinde Gaziantep Şubemiz yeni adresinde faaliyet göstermeye başlamıştır. Gaziantep Şubemizin Yeni Adresi : ATATÜRK BULVARI.FERAH APT.BEY MAH.KAT:2 D:4 NO:30/B ŞAHİNBEY /GAZİANTEP Şubemizin telefon numaralarında bir değişiklik olmamıştır.

İSTABUL TİCARET ODASI TARAFINDAN TAKDİR BERATI İLE ÖDÜLLENDİRİLDİK.

İstanbul Ticaret Odası tarafından, ülkemizin gelişiminde çağdaş ve gelişmiş bir ülke olma yolunda önemli katkıları olan, ticari faaliyelerinden dolayı elde ettikleri gelirleri ve ödedikleri vergiler nedeniyle ön sıralarda yer alan şirketlere verilen ödülleri almaya şirketimiz bu yıl da hak kazanmış ve 2005 yılı kazançları üzerinden ödediği Kurumlar Vergisi nedeniyle İstanbul Ticaret Odası tarafından "Takdir Beratı" ve "Gümüş Madalya" ile ödüllendirilmiştir. Şirketimizin elde ettiği bu başarı ve ödülü sizler ile de paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

GAZİANTEP ŞUBEMİZ YATIRIMCILARIN HİZMETİNDE

Gedik Yatırım olarak yatırımcılarımıza verdiğimiz hizmetleri sürekli geliştirme gayretimizin yanısıra hizmet ağımızı da genişletmeye devam ediyoruz: Henüz nisan ayında faaliyete geçen Gaziantep Şubemiz ile Türkiye çapında 200'ü aşkın çalışan ve 27 şube ile yatırımcılara hizmetlerimizi ulaştırıyoruz. Ayrıca Millenniumbank'ın tüm şubeleri de acentemiz olarak faaliyetlerini sürdürmekte. Böylece kuruluşumuz, yaygın çalışma konusunda banka kökenli olmayan aracı kuruluşlar arasında ilk sırada yer almaktadır.

MERKEZİ KAYIT KURULUŞU (MKK)'DAN “TEŞEKKÜR ÖDÜLÜ” ALDIK

Merkezi Kayıt Kurulu (MKK)'nın 14 Haziran 2006 tarihinde yapılan Resmi Açılış Gecesi’nde GEDİK Yatırım olarak “Teşekkür Ödülü” aldık. Sizlere daha önce de duyurduğumuz üzere; Sermaye Piyasası Kurulu'nun en önemli projesi olan, sermaye piyasası araçlarının kaydileştirmesinin ilk uygulaması için; kaydileştirmenin gerektirdiği bilgi işlem hazırlıklarını tamamlayabilecek altyapı ve bilgi birikimine sahip olduğu ve pilot uygulama için gösterge oluşturabilecek büyüklükte fonları bulunduğu gerekçesi ile Merkezi Kayıt Kuruluşu tarafından kurucusu ve yöneticisi olduğumuz “Gedik Yatırım A Tipi Hisse Senedi Fonu ve A Tipi Karma Fonu” pilot fonlar olarak belirlenmiş ve kaydileştirme işlemine, fonlarımız ile 25 Nisan 2005 Pazartesi tarihi itibariyle başlanmıştı. Bu uygulamanın başarı ile tamamlanması sebebi ile kuruluşumuza MKK tarafından bir “Teşekkür Ödülü” verildi. Sektörde bu ödülü almaya hak kazanan tek aracı kurum olmanın gururunu yaşarken, bu çalışmada emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür eder, GEDİK Yatırım Ailesi olarak elde ettiğimiz ortak başarılarımızın devamını dileriz.Mutluluk Haberleri

Boyacı Ailesi'ni Tebrik Ediyoruz

Finansman ve Takas İşlemleri bölümünden Sayın Fırat Boyacı ve eşinin bir erkek çocuğu olmuştur. Fırat Bey ve ailesini kutlar; Boyacı ailesinin yeni ferdine sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileriz.Atamalar

Genel Müdürlük

Gedik Yatırım Ortaklığı A.Ş. Genel Müdürü olarak Sayın Hilmi Çınar Sadıklar, Marbaş B Tipi Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş. Genel Müdürü olarak da Sayın Hilmi Cenan Çivi atanmıştır. Kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.Yeni Katılımlar

ŞUBELER

Ankara Çankaya Şube'mizde Sayın Tuğba Ercan ve Sayın Kazım Can Seyhan Müşteri Temsilcileri olarak göreve başlamışlardır. Aramıza yeni katılan arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyor, yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. web sitesinde yer alan her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerler hazırlandığı tarih itibariyle mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir. Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından, karşılığında herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin, genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmış olup, yatırımcılarımızın alım-satım kararlarını destekleyecek yeterli bilgileri içermeyebilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu bilgiler yatırımcılar tarafından danışmanlık faaliyeti olarak kabul edilmemeli ve yatırım kararlarına esas olarak alınmamalıdır. Bu bilgiler, belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemekte ve bu yönde herhangi bir şekilde taahhüt veya garantimiz bulunmamaktadır. Bu itibarla bu sayfalarda yer alan ve hiç bir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan hususlar hakkında herhangi bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Gerek bu yayındaki, gerekse bu yayında kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu yayındaki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve/veya ilgili kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kâr yoksunluğundan manevi zararlardan ve her ne şekil ve surette olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu tutulamaz.

BIST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'e ait olup, tekrarı yayınlanamaz. BIST, hisse senedi verileri en az 15 dakika ve tahvil bono verileri en az 15 dakika gecikmeli olup Foreks tarafından sağlanmaktadır

Gedik Holding Gedik Yatırım Holding Gedik Portföy Yönetimi Gedik Sigorta Gedik Yatırım English Bize Ulaşın Site Haritası