ÜST YÖNETİM
T metin ayisik

T. Metin Ayışık

Genel Müdür
T. Metin Ayışık
Genel Müdür

1961 yılında doğan T. Metin Ayışık, Saint Michel Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra 1983 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme/İstatistik Bölümü’nden mezun oldu. İş yaşamına Koç Holding şirketlerinden Beldesan’da başlayan Ayışık, 1987 yılından itibaren Sermaye Piyasalarında sektörün önde gelen banka ve bankadışı yatırım kuruluşlarında üst düzey yönetici olarak görevler aldı.

Sermaye Piyasalarının gelişiminde katkı sağlamak amacıyla çalışmalar yapan, Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşlar Birliği Başkanı, Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşlar Birliği Başkan Vekilliği, Türkiye Vadeli İşlemler Borsası Yönetim Kurulu Üyeliği, Sermaye Piyasası Lisanslama ve Eğitim Şirketi Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerinde bulunan Metin Ayışık, halen Borsa Aracı Kurum Yöneticileri Derneği Başkanlığı yapmaktadır. 2013 yılında GEDİK Yatırım’a katılmadan önce son olarak Alternatif Menkul Kıymetler A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yapmıştır.

Metin Ayışık, evli ve iki çocuk babasıdır.

Murat tanriover

Murat Tanrıöver

Yatırım Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
Murat Tanrıöver
Yatırım Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

1969 yılında doğan Murat Tanrıöver, 1992 yılında Marmara Üniversitesi işletme Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Louisiana State University’de finans dalında tamamladı. Türk Boston Bank’ta analist olarak iş yaşamına başlayan Tanrıöver, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nda uzman, Yapı Kredi Yatırım’da yönetmen, Doğan Yayın Holding’de Sermaye Piyasaları Koordinatörü ve Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlendi. 2010-2012 yılları arasında Garanti Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak uluslararası kurumsal satış bölümünü yöneten Tanrıöver, Gedik Yatırım’a katılmadan önce son olarak Sancak Group Stratejik Planlama Başkanı olarak görev yaptı. Tanrıöver, 2013 yılından itibaren Gedik Yatırım’da Yatırım Bankacılığından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, 2015 yılından itibaren Gedik Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Gungor tuna

Dr. Güngör Tuna

Teftiş Kurulu Başkanı
Dr. Güngör Tuna
Teftiş Kurulu Başkanı

1957 Bolu, Göynük doğumlu olan Güngör Tuna, ortaokul ve liseyi Bilecik Ertuğrul Gazi Lisesi’nde parasız yatılı olarak okudu. 1979 yılında ODTÜ Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde, yüksek lisans ve doktora yaptı. İlgi alanı yerel yönetimler ve kentleşme, doktora tezi ise “Denetim Kuramı ve Türkiye’de Banka İç Denetimi” olan Tuna, yedi yıl boyunca Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü ve Gedik Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Sermaye Piyasaları Bölümü’nde yarı zamanlı okutmanlık yaptı. TEB Formasyon Akademisi eğitim ve gelişim programlarında bir yıl tam zamanlı görev aldı ve SPL lisanslama ve ürün eğitimleri verdi. 1979-1981 yılları arasında Ankara Belediyesi’nde planlama uzmanı ve müfettiş yardımcısı, 1982-1986 yılları arasında Akbank’ta müfettiş, 1986-1989 yılları arasında Interbank’ta müfettiş ve sermaye piyasaları operasyon yönetmeni ve 1990-2010 yılları arasında ise BNP Paribas ortaklığı TEB, TEB Yatırım ve TEB Portföy’de menkul kıymetler müdürü, genel müdür yardımcılığı ve risk yönetim direktörü görevlerinde bulundu. 2010 yılında geçtiği Gedik Yatırım’ın Teftiş Kurulu Başkanı ve Gedik Portföy’ün  Yönetim Kurulu Başkanı’dır. SPL Düzey-3, Türev Araçlar ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme lisanslarına sahiptir. ODTÜ Mezunlar Derneği, AKDENET- Akbank’ta Yetişen Müfettişler Derneği, SPP Sermaye Piyasası Profesyonelleri Derneği üyesidir. Evlidir, iki oğlu bulunmaktadır.

Gozde ozarslan

Gözde Özarslan

Gedik Private’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
Gözde Özarslan
Gedik Private’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

1974 yılında Ankara’da doğan Gözde Özarslan, ortaokul ve liseyi Kadıköy Anadolu Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Sermaye Piyasalarına 1996 yılında Pamukbank’ın 12. dönem Management Trainee olarak Pamukbank Menkul Kıymetler Merkezi’nde başladı. Portföy Yönetimi , Hazine, Araştırma ve Hisse senetleri bölümlerinde görev yaptıktan sonra 1998 yılında Pamukbank Göztepe Yatırım Merkezi müdürlüğü yapmıştır. 2001-2006 yılları arasında Pamukbank (Halkbank) Genel Müdürlüğünde yöneticilik görevlerini sürdüren Gözde Özarslan, 2006 yılında Citibank’a Citigold olarak transfer olmuştur. 2007 yılından 2012 yılına kadar Tekstil Yatırım’da satış ve pazarlamadan sorumlu müdür olarak görev yapan Özarslan, Ocak 2012 tarihinde Gedik Yatırım’a Satış ve Pazarlama Müdürü olarak atanmıştır. 2015 yılı başından itibaren Gedik Yatırım’ın üst varlık grubuna yönelik markası Gedik Private satış ve pazarlama müdürlüğü görevine getirilen Özarslan, Haziran 2016’ da Gedik Yatırım’ın Gedik Private’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevine atanmıştır.

Ersan akpinar

Ersan Akpınar

Yurt içi Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
Ersan Akpınar
Yurt içi Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

1975 yılında doğan Ersan Akpınar, İstanbul Atatürk Fen Lisesi’nin ardından, 1998 yılında Bilkent Üniversitesi Matematik (Burslu) Bölümü’nden mezun oldu. 1998-1999 yıllarında Egebank Kurumsal Pazarlama uzmanlığı , 2000-2001 yıllarında Osmanlı Bankası’nda Nakit Yönetimi ve Yatırım Ürünleri yöneticiliği yaptı. 2002’de Akbank’ta göreve başlayan Ersan Akpınar 2006 yılına kadar yatırım fonları ve hisse senedi ürünlerinden sorumlu olarak çalıştı. 2006-2008 yıllarında Ak Portföy Yönetimi’nde yatırım fonları ve Bireysel Kurumsal Portföy yönetimi pazarlama yöneticisi olarak görev yaptı. 2008 yılında Akbank’a geri dönerek üst gelir grubu müşterilerine yönelik segment yönetimi ve varlık yönetimi konularında çalışmalarına devam etti. Birebir Bankacılık markası altında yönettiği pazarlama faaliyetlerinin yanısıra, satış kanallarının geliştirilmesinde önemli çalışmalarda bulundu. 2012 yılında Türkiye’de ilk defa yaygın bir şekilde sunulan uzaktan hizmet verilen ve varlıklı müşterilerin tüm yatırım ihtiyaçlarını karşılayan merkezi müşteri temsilciliği modelini kurdu. 2015 yılı Mayıs ayından itibaren Yurt içi Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Gedik Yatırım’a katıldı

Alp tekince

Alp Tekince

Portföy Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
Alp Tekince
Portföy Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

1966 yılında Ankara’da doğan Alp Tekince, orta öğrenimini 1984 yılında TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra, 1988 yılında ODTÜ İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1988-1993 yılları arasında Sermaye Piyasası Kurulu’nda çalışan Tekince, 1993 yılında Bumerang Yatırım’a Genel Müdür Yardımcısı olarak geçti ve 1997 yılında Bumerang Yatırım’da Genel Müdürlük görevini üstlendi. 1998 yılında Genel Müdür olarak katıldığı Ekinciler Yatırım’da bu görevini 2015 yılına kadar sürdürdü. Alp Tekince, bu görevleri sırasında, sermaye piyasalarındaki düzenleyici ve denetleyici kurumların yönetiminde de bulundu. Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşlar Birliği Başkan Yardımcılığı (2013-2014), Yönetim (2003-2007) ve Denetim (2001-2003) Kurulu Üyelikleri; Sermaye Piyasası Lisanslama Şirketi Yönetim Kurulu Üyeliği (2011-2014); Vadeli İşlemler Borsası (VOB) Yönetim Kurulu Üyeliği (2005-2007) ve Borsa Aracı Kurum Yöneticileri Derneği Başkanlığı (2002-2003) görevlerinde bulundu. 2015 yılı Eylül ayında Gedik Yatırım’a Portföy Yönetimi Bölümü’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Tekince, Gedik Yatırım’ın portföy yönetimi stratejileri ve faaliyetlerinin geliştirilmesi ve koordine edilmesinden sorumlu olacaktır.

Suzan baykal

Suzan Baykal

Yeni Projeler ve İş Geliştirme Direktörü
Suzan Baykal
Yeni Projeler ve İş Geliştirme Direktörü

Anadolu Üniversitesi İş İdaresi Bölümü mezunu olan Suzan Baykal, 1991-1994 yılları arası Türkinvest AOG Menkul Kıymetler A.Ş.’de İştirakler ve Kurumsal Finansman yöneticisi olarak görev yaptı. İştirak şirketlerinin Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu. 2000-2005 yıllarında Gedik Yatırım’da Toplam Kalite ve Eğitim Müdürü olarak görev aldı. 2006 yılından itibaren ise Yeni Projeler ve İş Geliştirme Direktörü olarak Grubun Kurumsal Finansman projelerinde görev almaya devam etmektedir. Aynı zamanda Gedik Yatırım’ın Yatırımcı İlişkileri Koordinatörlüğü görevini de yürüten Baykal, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Düzey Üç ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı lisans belgelerine sahiptir.

Cosan yegenoglu

Coşan Yeğenoğlu

Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
Coşan Yeğenoğlu
Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

1981 yılında Ankara’da doğan Coşan Yeğenoğlu, ilk, orta, lise eğitimini ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Lisesi’nde 1998 yılında tamamlamıştır. Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü’nden 2003 yılında mezun olarak iş hayatına Türk Ekonomi Bankasında başlamıştır. Şubede Bireysel ve Ticari pazarlama tecrubesinden sonra Hazine Satış departmanında çalışmış, ardından 2012 yılında Odeabank Hazine Satış departmanında göreve başlayarak Bankanın kuruluş aşamasında yer almıştır. 2016 yılı Ocak ayında Gedik Kurumsal’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Gedik Yatırım bünyesine katılan Yeğenoğlu, halen bu görevini sürdürmektedir.

Fotog%cc%86raf kadircan karadut2

Kadircan Karadut

Gedik Finans Grubu Mali İşler ve Risk Yönetim Koordinasyonundan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
Kadircan Karadut
Gedik Finans Grubu Mali İşler ve Risk Yönetim Koordinasyonundan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

1972 yılında doğan Kadircan Karadut, Kabataş Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden mezun oldu. Finansinvest, Finans Portföy ve Finans Yatırım Ortaklığı CFO’luk görevinin yanı sıra Finans Yatırım Ortaklığı Kurumsal Yönetim ve Risk Yönetiminden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği’ni 2013 yılına kadar sürdürdü. Üretim ve finans sektöründe, bilanço ve süreç yönetimi konusunda danışmanlık yaptı. Ekspres Yatırım’ın kuruluşunda CFO, Net Holding A.Ş. ve Net Turizm A.Ş. Kurumsal Yönetim ve Yatırımcı İlişkileri Bölüm Yöneticisi olarak görev aldı. 

2016 yılı Mart ayından itibaren Gedik Finansal Grup, Mali İşler ve Risk Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. SMMM ruhsatı, SPL Düzey-3, Türev Araçlar ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme lisanslarına sahiptir.
 

Adem mesutoglu

Adem Mesutoğlu

İç Kontrol Ve Risk Yönetimi Başkanı
Adem Mesutoğlu
İç Kontrol Ve Risk Yönetimi Başkanı

1964 yılında Nevşehir’de doğan Adem Mesutoğlu Gazi Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi. Komünizm ekonomisinin hüküm sürdüğü yıllarda bir demir perde ülkesi olan Macaristan’da komünizm ekonomisi üzerine staj ve incelemelerde bulundu. 1988’te bir şirketler topluluğunda finansman müdürü olarak çalışırken borsa ile tanıştı ve o günden bugüne yaklaşık 30 yıldır borsada çalışmaktadır.

1990’da As Menkul’ün kuruluşunda bulunan ve idari ve mali işler müdürlüğü görevinde bulunan Mesutoğlu, Ata Yatırım merkez dışı birimler yöneticisi ve Mustafa Yılmaz Menkul Değerler’de muhasebe müdürü olarak çalışmıştır. Gedik Yatırım’da da bir dönem muhasebe müdürlüğü, bir dönem teftiş kurulu başkanlığı yaptı ve 1993 yılında davet üzerine Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK)’nın kuruluş çalışmalana katıldı. 14 yıl MKK’da Yatırımcı Hizmetleri ve İş Geliştirme Koordinatörlüğü hizmetinde bulunan Mesutoğlu, MKK’dan emekli olarak 2017 yılı başında yuvaya döndü ve halen Gedik Yatırım İç Kontrol ve Risk Yönetim Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Adem Mesutoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.

X