YÖNETİM KURULU
Erhan topa%c3%87

Erhan Topaç

Yönetim Kurulu Başkanı
Erhan Topaç
Yönetim Kurulu Başkanı

1953 yılında doğan Erhan Topaç, Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendislik Fakültesi’nde Yüksek Lisans çalışmasının ardından yine aynı üniversitede Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde Matematiksel modelleme konusunda doktora çalışmaları yaptı. 1979-1989 yıllarında Eczacıbaşı Holding’de çeşitli görevlerde yer aldı. 1989-1990 yıllarında Pepsi Cola Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. Erhan Topaç, 1991 yılında kuruluşundan beri Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Gedik Yatırım Holding A.Ş., Marbaş Menkul Değerler A.Ş.  şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı ve Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi’dir.

30kb

Onur Topaç

CEO ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Onur Topaç
CEO ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1990 yılında İstanbul’da doğan Onur Topaç, 2009 yılında Avusturya Lisesi’ni bitirdikten sonra 2013 yılında Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Özyeğin Üniversitesi’nde Finansal Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

2008 yılında Gedik Yatırım’da internet sitesi sorumlusu olarak finans kariyerine başlayan Topaç, 2012 yılında Londra’da FXCM şirketinde staj yapmıştır. 2013’te Gedik Yatırım’da Yatırım Bankacılığı bölümünün kuruluş safhasına görev alıp teknolojik dönüşümüne öncülük eden Onur Topaç, 2015 Nisan itibarıyla Gedik Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

Bireysel olarak teknoloji yatırımlarına ve girişimlerine destek olmaya yönelmiş, 2015 yılı itibarıyla da Melek Yatırımcı olarak, bu girişimlerini lisanslı düzeyde yapmaya başlamıştır.

Met%c4%b0n ayi%c5%9eik

T. Metin Ayışık

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür
T. Metin Ayışık
Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

1961 yılında doğan T. Metin Ayışık, Saint Michel Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra 1983 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme/İstatistik Bölümü’nden mezun oldu. İş yaşamına Koç Holding şirketlerinden Beldesan’da başlayan Ayışık, 1987 yılından itibaren Sermaye Piyasalarında sektörün önde gelen banka ve bankadışı yatırım kuruluşlarında üst düzey yönetici olarak görevler aldı.

Sermaye Piyasalarının gelişiminde katkı sağlamak amacıyla çalışmalar yapan, Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşlar Birliği Başkanı, Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşlar Birliği Başkan Vekilliği, Türkiye Vadeli İşlemler Borsası Yönetim Kurulu Üyeliği, Sermaye Piyasası Lisanslama ve Eğitim Şirketi Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerinde bulunan Metin Ayışık, halen Borsa Aracı Kurum Yöneticileri Derneği Başkanlığı yapmaktadır. 2013 yılında GEDİK Yatırım’a katılmadan önce son olarak Alternatif Menkul Kıymetler A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yapmıştır.

Metin Ayışık, evli ve iki çocuk babasıdır.

%c3%9clk%c3%9c feyyaz taktak

Ülkü Feyyaz Taktak

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
Ülkü Feyyaz Taktak
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1952 doğumlu Ülkü Feyyaz Taktak, 1979 - Tekfen İnşaat İmalat ve Mühendislik bünyesinde Proje Mühendisi, 1983-1985 Türkiye Şişecam Fabrikaları'nda Proje Mühendisi, 1985-1987 İktisat Bankası Ücret Yönetimi Yönetmeni ve İnsan Gücü Planlama Yönetmeni, 1987-1989 Anadolu Bankası ve Emlak Bankası'nda Personel Müdürü ve İnsan Kaynakları Planlama Müdürü ve Genel Müdür Danışmanı, 1989-1990 Marmara Management Finansal Hizmetler'de Personel Müdürü, 1990-1991 Veb Holding İdari İşler Koordinatörü, 1991 - 1994  Yapı ve Kredi Bankası İnsan Kaynakları Bölüm Yönetmenliği, 1994 - 2004 Yapı ve Kredi Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı, 2004 - 2017 Eczacıbaşı Holding İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü görevini yürütmüş ve emekli olarak görevinden ayrılmıştır. 1975 yılında Boğaziçi Üniversitesi lisans eğitimini  ve 1979 yılında Yüksek Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nde tamamladı.

Ers%c4%b0n pamuks%c3%9czer

Ersin Refik Pamuksüzer

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
Ersin Refik Pamuksüzer
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1956 doğumlu Ersin Pamuksüzer Başakşehir Living Lab CEO'su ve StartupBootcamp İstanbul ve StartersHub İstanbul kurucu ortağıdır. Son yıllarda yapılan yatırımlar ile Türkiye'de ve bölgede inovasyon ve Startup çevresini desteklemeyi hedeflemektedir. Ersin Pamuksüzer sağlık şirketleri olan "The LifeCo" ve "SAF" markalarının kurucusudur. İstanbul, Bodrum ve Antalya'da merkezlerinde 2005 yılında kurulmuş olan The LifeCo şirketi, sağlık terapisi ve doğal iyileştirme hizmetleri sunarken, 2006 yılında kurulmuş SAF İstanbul ve Londra'daki mutfaklarında dükkânlarda ve zincir mağazalarda satılmak üzere sağlıklı ve besin gıdaları üreten bir yemek hizmetidir.Ersin Pamuksüzer İsveç'te Ericsson Telekomünikasyon Şirketinde 1981 senesinde kariyerine başlamış ve Ericsson Türkiye'nin uzun yıllar genel müdürlüğü yapmıştır. 2006 tarihinde Ericsson'daki kariyerini sonlandırmış ve sağlık sektörüne geçmiştir. Ericsson Türkiye kariyeri esnasında, 1993'te Türkiye'nin lider GSM Operatör şirketi olan Turkcell ve bölgedeki birçok Telekom şirketinin oluşumunu başlatmış ve Turkcell ile Turkcell'in uluslararası operasyonlarının 2006 yılına kadar yönetim kurulu üyeliği de yapmıştır. Bu dönemde, Turkcell Dünya'nın en yenilikçi şirketlerinden biri olduğu gibi, bölgenin en büyük GSM operatör şirketi olmuştur.İsveç Linkoping Üniversitesi'nden Elektronik Mühendisliği lisans diploması ve İsveç Upsalla Üniversitesinden MBA yüksek lisansına sahiptir.

X