• Ticaret savaşlarına yönelik gelişmelerin risk iştahını baskıladığı ortamda küresel hisse piyasalarındaki satış baskısının devam ettiği görülmektedir. Seçim sonrasına ilişkin gelen olumlu söylemlerin ise Borsa İstanbul’u desteklediği görüldü. Ancak seçim belirsizliği halen daha TL varlıklar üzerinde baskı oluşturmaktadır. ABD borsalarında dün düşüşler yaşanırken, bu sabah ABD vadelileri hafif alıcılı bir seyir izlemektedir. Asya piyasalarında karışık bir seyrin hâkim olduğu görülmekte. Avrupa borsalarının ise güne yatay bir açılışla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 4,73 - 4,74 aralığında bulunan Dolar/TL, 08:40 itibariyle 4,73’lü seviyelerden işlem görmekte. Bu görünüme bağlı olarak BIST-100 Endeksi’nin güne yataya yakın bir açılışla başlamasını bekliyoruz.Endekste 92.300 destek bölgesinden başlayan toparlanma hareketinin devam ettiği görülmektedir. Gerek teknik olarak oluşan fiyat formasyonu gerekse indikatörlerde görülen yukarı yönde ivmelenme dip oluşturma sürecinde pozitif bir algı oluşturmakta. Bunun yanında işlem hacminin önceki günlere göre düşük seyrediyor olması risk oluşturmaya devam ederken 96.000 seviyesini direnç olarak izlemeye devam ediyoruz. Kısa vadede 96.000 seviyesi üzerine çıkılarak hacimli bir şekilde kalıcılık sağlanması durumunda 97.200 ve 98.800 dirençleri izlenebilir. Yukarı yönlü hareketin satış fırsatı olarak değerlendirilerek tekrar satıcılı bir görüntü oluşması ise 93.700 ve 92.300 desteklerinin önemini artıracaktır.

  • ABD – Çin arasında yaşanan ticaret savaşlarının yaratmış olduğu panik ortamının bir miktar sakinleşmesine bağlı olarak küresel piyasalarda toparlanma izlense de, risk iştahındaki zayıf seyir devam ediyor. Borsa İstanbul’daki yaşanan yükselişlerin son zamanlarda olduğu gibi tepkiden öteye geçemediği görüldü. ABD borsalarında dün bir miktar toparlanma yaşanırken, bu sabah ABD vadelileri alıcılı bir seyir izlemektedir. Asya piyasalarında karışık bir seyrin hâkim olduğu görülmekte. Avrupa borsalarının ise güne alıcılı bir açılışla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 4,74 - 4,75 aralığında bulunan Dolar/TL, 08:35 itibariyle 4,75’li seviyelerden işlem görmekte. Bu görünüme bağlı BIST-100 Endeksi’nin güne yataya yakın hafif alıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.Dün dar marjda hareket eden endeksin 96.000 direnç bölgesi altında dip oluşturma çabalarını izlemeye devam ediyoruz. Destek bölgelerinden gelen alımlar ve direnç bölgelerinden gelen satımlar saatlik grafikte konsolide bölgesi oluşmasına neden oldu. Son iki haftalık süreçte endekste oluşan fiyat formasyonu, teknik indikatörlerde görülen pozitif uyuşmazlıklar ve yukarı yönlü ivmelenme bir dönüş beklentisi oluşturmaya devam etmektedir.  Fakat yukarı yönlü hareketlerin işlem hacmi ile desteklenmemesinden dolayı yükselişler tepki ile sınırlı kalmaktadır. Kısa vadede 96.000 direnç bölgesi üzerinde 97.200 ve 98.800  direnç olarak önemli görülürken aşağı yönlü hareketlerde destek olarak izlenebilecek seviyeler  93.700 ve 92.300 olarak öne çıkmaktadır.

  • Çin’in ABD’ye misillemeyle karşılık vermesinin ardından, Trump’ın 200 milyar dolarlık bir paket hazırlığı için emir vermesi küresel piyasaları baskılayan bir gelişme oldu. Ancak dün uzun süredir sert bir gerileme kaydeden Borsa İstanbul’da tepki alımlarının etkili olduğu görüldü.  ABD borsalarında satış baskısı ön plana çıkarken, bu sabah ABD vadelileri karışık bir seyir izlemektedir. Asya piyasalarında genel olarak sert düşüşlerin ardından bu sabah tepki alımlarının etkili olduğu görülmekte. Avrupa borsalarının ise güne alıcılı bir açılışla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 4,73 - 4,74 aralığında bulunan Dolar/TL, 08:40 itibariyle 4,74’lü seviyelerden işlem görmekte. Bu görünüme bağlı BIST-100 Endeksi’nin güne hafif alıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.Endekste yükselişlerin tepki niteliğinde devam ettiğini görüyoruz.  Saatlik grafikte destek bölgesinden gelen alımlar endekste yukarı yönlü hareketleri tetikledi. Geçen hafta başından bu yana endeksin dar marjda düşük işlem hacmi ile hareket etmesinden dolayı kısa vadede direnç olarak 96.000 seviyesini izlemeye devam ediyoruz. 96.000 direnç bölgesi yukarı kırılmadan yükselişlerin tepkiden öteye geçemeyeceğini düşünüyoruz. Kuvvetli destek bölgesinde teknik dip oluşturma çabası devam ederken teknik indikatörler yukarı yönde toparlanmaya başladı. 96.000 direnç bölgesi üzerinde izleyeceğimiz seviyeler 97.200 ve 98.800 olarak öne çıkmaktadır. Yükselişlerin satış fırsatı olarak değerlendirilmesi durumunda ise destek olarak 91.400 ve 88.000 seviyeleri gündeme gelebilir.

Yükselenler / Düşenler
Piyasa Önerileri
Kar / Zarar Hesaplayıcı Hisse Karşılaştırma
Bültenler
Bütün Bültenler
Şirket Bilgileri Bilanço & Mali Tablolar Temettü Ödemeleri