Canlı Destek Al

Birleşme Nedeniyle Kottan Çıkarma Hakkında Bilgilendirme [ANACM,DENCM,TRKCM,SODA,SISE)

Değerli Yatırımcılarımız,

Payları Borsamızda işlem gören Anadolu Cam Sanayii A.Ş. (Anadolu Cam), Denizli Cam Sanayii ve Ticaret A.Ş. (Denizli Cam), Soda Sanayii A.Ş. (Soda Sanayi) ve Trakya Cam Sanayii A.Ş. (Trakya Cam) nin tüm aktif ve pasifleriyle bir bütün olarak devrolunmak suretiyle Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (Şişecam) bünyesinde birleşmesine ilişkin olarak Şirketler tarafından yapılan özel durum açıklamaları çerçevesinde, 

  • Anadolu Cam, Denizli Cam, Soda Sanayi ve Trakya Cam payları, Şişecam tarafından planlanan pay dağıtım tarihi olarak duyurulan 01/10/2020 tarihinden itibaren Kotasyon Yönergesinin 23/1-ç maddesi kapsamında kottan çıkarılacak olup, Şişecam payları ise Yıldız Pazar'da işlem görmeye devam edecektir.
  • Anadolu Cam, Denizli Cam, Soda Sanayi ve Trakya Cam payları Borsamızda en son  30/09/2020 tarihinde işlem görmüş olacaktır.

VİOP’ta işlem gören TRKCM ve SODA kontratlarının SISE bünyesinde birleşmesi sebebiyle 28.07.2020 tarihinde mevcut vadelerin dışında yeni vadelerin işleme açılmayacağı ilan edilmiştir.

17/09/2020 tarihinde SISE tarafından pay dağıtım tarihinin 01/10/2020 olmasının planladığı açıklanmış olup bu tarihin kesinleşmesi durumunda;

  • Eylül Vadeli TRKCM ve SODA kontratları normal vade sonuna denk geldiği için FİZİKİ TESLİMAT ile sonlandırılacaktır.
  • Aralık vadeli TRKCM ve SODA kontratları ise Aralık vadeli SISE kontratının uzlaşma fiyatının aşağıdaki değişim oranları ile çarpılması sonucu NAKDİ UZLAŞI ile sonlandırılacaktır.

 

Nakdi Uzlaşma ile Sonlandırılacak Sözleşme

Uzlaşma Fiyatı Hesaplamasında kullanılacak Sözleşme

Uzlaşma fiyatı hesaplamasında kullanılacak Dönüşüm Oranı

F_SODA1220

F_SISE1220

1,15997

F_TRKCM1220

F_SISE1220

0,67615

Saygılarımızla,