Canlı Destek Al

Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 5,50 TL fiyatla, 15-16 Şubat’ta Gedik Yatırım Liderliğinde halka arz ediliyor!

İstanbul’da Anthill ve Bomonti Business Center gibi başarılı projelere imza atan Peker Holding ile aynı çatı altında olan Peker GYO’nun halka arzı için talep toplama işlemleri 5,50 TL sabit fiyatla 15-16 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek.

Detaylı Bilgi ve Başvuru için Sizi Arayalım!

Peker GYO halka arz webinarına online katılmak için tıklayınız.

Ataköy Nef22 ve Çengelköy Sultan Makamı gibi fark yaratan projeler geliştiren Peker GYO sadece yurtiçinde değil ABD, İngiltere ve Almanya’da da projeler geliştirmeyi hedefliyor.

Eylül 2017 mali tabloları ve değerlendirme şirketlerinin raporlarına göre net aktif değeri 12,41 TL olan payların halka arz fiyatı 5,50 TL olarak belirlendi. 30 Milyon TL sermayeli şirketin 9,6 Milyon nominal değerdeki payı halka arz edilerek, %32 halka açıklık oranı hedefleniyor.

Halka arzdan pay sahibi olan yatırımcılardan dileyenler, paylar borsaya işlem görmeye başladıktan sonraki 45. Günde paylarını 5,61 TL den geri satabilecek.  Halka arz izahnamesinde yazılı olan “Geri Alım Taahhüdü” için gerekli fon 45. Günün sonuna kadar Gedik Yatırımın hesaplarında bloke edilecek. Geri alım taahhüdüne konu olacak pay miktarı, söz konusu 45 günün en düşük gün sonu bakiyesi olacaktır.

PEKER GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.

HALKA ARZ ÖZET BİLGİLERİ

Konsorsiyum Lideri

Gedik Yatırım

Talep Toplama Tarihi

15-16 Şubat 2018

Halka Arz Fiyatı

5,50 TL 

Halka Arz Aracılık Yöntemi

Sabit Fiyatla Talep Toplama ve

En İyi Gayret Aracılığı Yöntemi

Ödeme Tipi

Nakit, Kıymet Blokesi, Döviz Blokesi (detaylar izahnamede)

Halka Arz Şekli

Ortak satışı

Şirket Piyasa Değeri

165.000.000 TL (iskontolu)

Halka Arz Büyüklüğü

52.800.000 TL

Halka Açıklık Oranı

% 32

Halka Arz Öncesi Ödenmiş Sermaye

30.000.000 TL

Halka Arz Sonrası Ödenmiş Sermaye

30.000.000 TL

Halka Arz Edilecek Toplam Lot Adedi

9.600.000

Ortak Satışı (nominal)

9.600.000

Fiyat İstikrarı

30 gün boyunca yapılması planlanmaktadır.

Satmama Taahhüdü

Ortaklık ve Ortaklar 1 yıl boyunca Peker GYO hisselerini satmayacaklardır.

Geri Alım Taahhüdü

Halka arz talep toplama sürecinde Ortaklık payı almaya hak kazanan yatırımcılar halka arz edenler tarafından verilecek. "Geri Alım Taahhüdü" ile Ortaklık'ın Borsa'da işlem görmeye başlamasından itibaren 45 gün sonra ellerindeki Peker  GYO paylarını Halka Arz Eden Pay Sahiplerine geri satma hakkına sahip olacaktır. Geri ödeme gününün tatil gününe rastlaması durumunda,  yatırımcıya yapılacak ödemeler bir önceki iş günü dikkate alınarak  yapılacaktır. Söz  konusu  geri alım  Taahhüdü halka arz edilen payların % 100'ü için geçerli olacaktır.

Halka Arz Geliri

Halka Arz Gelirinin Tamamı, geri alım işlemlerinde kullanılmak üzere Gedik Yatırım Nezdinde ortaklar adına açılan hesapta bloke edilecektir. Şirket  söz konusu geri alım işlemlerinde kullanacağı toplam tutarı karşılayacağına ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu’na taahhütte bulunmuştur.

Tahsisat Grupları

Yurtiçi Bireysel Yatırımcılar

% 35

Yurtiçi Kurumsal Yatırımcılar

% 45

Yurtdışı Yerleşik Kurumsal Yatırımcılar

% 20

Halka Arz Sonrası Uygulamalar’ın tüm detayları, Kamuyu Aydınlatma Platformu (www.kap.org.tr ) ve Şirket (www.pekergyo.com) internet sitelerinde ilan edilmiş olan İzahname’de yer almaktadır.