Canlı Destek Al

VİOP Teminat Değişiklikleri

Değerli Yatırımcımız,

Piyasa koşulları sebebiyle piyasalarda yaşanabilecek olağan dışı fiyat hareketleri sebebiyle 22 Mart 2021 Pazartesi(Bugün) gün başından itibaren VİOP’ta tüm kontratların başlangıç teminat tutarları %50 artırılacaktır.

VİOP kontratlarında, piyasa koşullarından kaynaklı çift yönlü fiyat oynaklığı, sert hareketler, spot fiyatlar ile Vadeli İşlem Sözleşmeleri fiyatı arasındaki fiyat ilişkisinde sapmalar ve piyasa kapanışı ile piyasa açılışı arasında normal dışı fiyat boşlukları(GAP) yaşanabilir.

Yatırımcılarımızın söz konusu piyasa koşullarını göz önünde bulundurarak işlem yapmaları, mevcut işlemlerini bu risklere karşı gözden geçirerek, teminat ve risk seviyelerini %50 üzerinde olacak şekilde kontrol etmeleri, risklerden kaçınmak amacı ile hesaplarında yeterli miktarda teminat bulundurmaları önemlidir. Yatırımcılarımızın kurumumuzla imzalamış oldukları çerçeve sözleşmede yer alan hükümler doğrultusunda riskin daha da büyümemesi adına pozisyonlarının re’sen kapatılabileceğini önemle hatırlatırız.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,