Canlı Destek Al
Hesap Açın
 • Banka kökenli olmayan aracı kurumlar arasında ilk Bono İhracını gerçekleştirmiş olan Gedik Yatırım, 25 milyon TL tutarında 100 gün vadeli bono ihracı için 14-15 Nisan 2014 tarihlerinde talep toplayacak.

  Gedik Yatırım 150 milyon TL nominal değere kadar farklı vadelerde TL cinsinden borçlanma aracı ihracına ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu’ndan almış olduğu onay kapsamında, 16 Nisan 2014 valörlü  100 gün vadeli, 25 Temmuz 2014  itfa tarihli bonoların ihracını halka arz yoluyla gerçekleştirecek ve 14-15 Nisan 2014  tarihlerinde talep toplayacaktır. Halka arzda 25 milyon TL nominal değerli  bonolar satışa sunulacak olup,  halka arz tutarını aşan talep gelmesi halinde, ek satış  hakkı kullanılarak satış tutarı 37,5 milyon TL’ye kadar yükseltilebilecektir. Halka arz edilecek  bonoların  satış fiyatı  gösterge olarak alınan benzer vadeli devlet iç borçlanma senetlerine ek olarak, %1,5 (150 baz puan) ek getiri verilecektir. Gösterge olarak alınan benzer vadeli devlet iç borçlanma senetlerinin basit faiz oranının, %10,00’den daha düşük çıkması durumunda, bonoların basit faiz oranı %10,00 olarak kabul edilecek ve bu orana %1,50 (150 baz puan) oranındaki ek getiri eklenerek  bonoların nihai satış fiyatı belirlenecektir.

  Minimum talep miktarı tüm yatırımcı kategorilerinde 1.000 TL nominal değerli olacaktır. Minimum talep miktarından sonraki talep aralıkları da 1.000 TL nominal değerde ve katları şeklinde olacaktır. Talep edilebilecek azami bono miktarı hakkında herhangi bir sınırlama yoktur. İhraç edilecek bonolar, Borsa İstanbul Tahvil ve Bono Piyasası’nda işlem görecektir.

  Gedik Yatırım’ın Bono halka arzına katılmak isteyen yatırımcılar, Gedik Yatırım Genel Müdürlüğü ve Şubeleri üzerinden talepte bulunabilirler.

  Gedik Yatırım; Sermaye Piyasalarının önde gelen yatırım kuruluşlarından biri olarak 1991’den beri faaliyet göstermektedir. JCR-Eurasia Rating, 02 Nisan 2014 tarihinde açıkladığı son kredi derecelendirme raporunda Gedik Yatırım’ı yüksek düzeyde yatırım yapılabilir kategori içerisinde değerlendirerek Uzun Vadeli Ulusal Notunu ‘AA- (Trk)’, Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı ve Yerel Para Notu ise ‘BBB-’ olarak, görünümlerini ise (Stabil) olarak teyit etmiştir.
  2013 yılı verilerine göre Gedik Yatırım, BİAŞ pay piyasası işlem hacminin %4’ünü gerçekleştirerek banka kökenli olmayan aracı kurumlar arasında 1’inci sırada yer alırken,  VİOP’ da işlem hacminin  %3,45’ ini gerçekleştirerek banka kökenli olmayan kurumlar arasında 2’inci ikinci sırda yer almıştır. Banka kökenli olmayan aracı kuruluşlar arasında 25 şubesi ve tümü acentesi olan Fibabanka şubeleri ile en yaygın çalışan yatırım kuruluşudur.

 • Çalışmaları ile 26 yılı aşkın süredir Türk Sermaye Piyasalarına değerli katkılar sağlamış olan ve 2 Temmuz 2013’ten bu yana Gedik Yatırım’da Genel Müdür Vekili olarak görev yapan sektörün deneyimli isimlerden Metin Ayışık, Gedik Yatırım Genel Müdürü olarak atandı. 
  GEDİK Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Topaç açıklamasında, “Gedik Yatırım’ın kuruluşundan bu yana temel amacımız, yatırımcıların beklentilerini aşan hizmetler sunmak ve sermaye piyasalarının gelişimine katkı sağlamak oldu. Bunun için son dönemlerde hızla değişen ve gelişen Sermaye Piyasamızın gereksinimlerini göz önünde bulundurarak tüm iş süreçlerimizi geliştiriyor, yeni projeler üretiyoruz. Genel Müdürümüz Metin Ayışık’ın sektördeki deneyimi ve vizyonu ile Gedik Yatırım’a çok değerli kazanımlar yaratacağına, yeni proje ve çalışmalarımıza önemli bir ivme kazandıracağına inanıyor, yeni görevinde başarılar diliyorum.”  dedi.

  1961 doğumlu olan Metin Ayışık, 1983 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme/İstatistik Bölümü’nden mezun oldu. Sektörün önde gelen yatırım kuruluşlarında Genel Müdür Yardımcısı, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Ayışık, Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşlar Birliği Başkanlığı ve Başkan Vekilliği, Vadeli İşlemler Borsası Yönetim Kurulu Üyeliği, Sermaye Piyasası Lisanslama ve Eğitim Şirketi Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, Borsa Yöneticileri Derneği ve Türkiye Kurumsal Yatırımcılar Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

  Gedik Yatırım; Sermaye Piyasalarının önde gelen yatırım kuruluşlarından biri olarak 1991’den beri faaliyet göstermektedir. Halka açık bir kuruluş olan Gedik Yatırım ve iştirakleri, kredi derecelendirme kuruluşu JCR tarafından konsolide olarak yüksek düzeyde yatırım yapılabilir kategoride değerlendirilmiş, Uzun Vadeli Ulusal Notu ‘AA- (Trk)’ görünümü ise ‘Stable’ olarak belirlenmiştir. 2013 yılı 9 aylık solo verilere göre Gedik Yatırım, banka kökenli olmayan yatırım kuruluşları arasında öz sermaye ve karlılık açısından 2’inci sırada, Borsa İstanbul pay piyasası işlem hacminin %4,32’sini gerçekleştirerek 1. sırada yer almıştır. Banka kökenli olmayan yatırım kuruluşları arasında 26 şubesi ve tümü acentesi olan Fibabanka şubeleri ile en yaygın çalışan kuruluştur.

 • Gedik Yatırım, 25 milyon TL tutarında 100 gün vadeli bono ihracı için 
  02-03 Ocak 2014 tarihlerinde talep toplayacak. 

  Banka kökenli olmayan aracı kurumlar arasında ilk Bono İhracını gerçekleştirmiş olan Gedik Yatırım, 2014 yılının da ilk Bono İhracını gerçekleştiriyor.  

  Gedik Yatırım 150 milyon TL nominal değere kadar farklı vadelerde TL cinsinden borçlanma aracı ihracına ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu’ndan almış olduğu onay kapsamında, 6 Ocak 2014  valörlü  100 gün vadeli, 16 Nisan 2014  itfa tarihli bonoların ihracını halka arz yoluyla gerçekleştirecek ve 02-03  Ocak  2014  tarihleri  arasında  talep toplayacaktır. Halka arzda 25 milyon TL nominal değerli  bonolar satışa sunulacak olup,  halka arz tutarını aşan talep gelmesi halinde, ek satış  hakkı kullanılarak satış tutarı 37,5 milyon TL’ye kadar yükseltilebilecektir. Halka arz edilecek  bonoların  satış fiyatı  gösterge olarak alınan benzer vadeli devlet iç borçlanma senetlerine ek olarak, %1,5 (150 baz puan) ek getiri verilecektir. Gösterge olarak alınan benzer vadeli devlet iç borçlanma senetlerinin basit faiz oranının, %8,00’den daha düşük çıkması durumunda, bonoların  basit faiz oranı %8.00 olarak kabul edilecek ve bu orana %1,50 (150 baz puan) oranındaki ek getiri eklenerek  bonoların nihai satış fiyatı belirlenecektir. Minimum talep miktarı tüm yatırımcı kategorilerinde 1.000 TL nominal değerli olacaktır. Minimum talep miktarından sonraki talep aralıkları da 1.000 TL nominal değerde ve katları şeklinde olacaktır. Talep edilebilecek azami bono miktarı hakkında herhangi bir sınırlama yoktur. İhraç edilecek bonolar, Borsa İstanbul Tahvil ve Bono Piyasası’nda işlem görecektir.

  Gedik Yatırım’ın Bono halka arzına katılmak isteyen yatırımcılar, Gedik Yatırım Genel Müdürlüğü ve Şubeleri üzerinden talepte bulunabilirler. 
   
  Gedik Yatırım; Sermaye Piyasalarının önde gelen aracı kuruluşlarından biri olarak 1991’den beri faaliyet göstermektedir. Halka açık bir kuruluş olan Gedik Yatırım ve iştirakleri, kredi derecelendirme kuruluşu JCR tarafından konsolide olarak yüksek düzeyde yatırım yapılabilir kategoride değerlendirilmiş, Uzun Vadeli Ulusal Notu ‘AA- (Trk)’ görünümü ise ‘Stable’ olarak belirlenmiştir. 2013 yılı 9 aylık solo verilere göre Gedik Yatırım, banka kökenli olmayan aracı kurumlar arasında öz sermaye ve karlılık açısından 2’inci sırada, Borsa İstanbul pay piyasası işlem hacminin %4,32’sini gerçekleştirerek 1. sırada yer almıştır. Banka kökenli olmayan aracı kuruluşlar arasında 26 şubesi ve tümü acentesi olan Fibabanka şubeleri ile en yaygın çalışan kuruluştur.