Canlı Destek Al
Hesap Açın
 • Gedik Yatırım Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Can Pamir: “Sermaye piyasalarında ilk kez üst varlık grubuna işlem yapan kurumuz”

  Piyasaların hızlı olmayı gerektirdiğini ifade Gedik Yatırım Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Can Pamir, ürün çeşitliliği ve teknolojiye odaklandıklarını söyledi. Yatırımcılar için her zaman ulaşılabilir olmayı ve farklı ihtiyaçları karşılayacak ürünler geliştirdiklerini belirten Pamir, 

  “Mevcut yapımızı daha da kuvvetlendirerek,  değişken ve farklı piyasa koşullarında oluşabilecek yatırım istek ve tercihlerini göz önünde bulundurarak, Türk yatırımcılarının uluslararası piyasalardaki yatırım araçlarına yatırım yapma hizmetimizi daha da geliştirdiğimiz “Gedik Universal” hizmetini yatırımcılarımıza sunmaya başladık” dedi. 

  Gedik Universal ile yatırımcılara geniş coğrafyada yatırım imkanı sunuluyor 

  Türk yatırımcılarının uluslararası piyasalardaki yatırım araçlarına yatırım yapmasına olanak sağlayan  “Gedik Universal” mevcutta bulunan benzer hizmetlerden farklı olarak çok daha geniş bir coğrafyada yatırım yapma imkanı sağlıyor. Yatırımcının, işlem ve kararlarını analiz eden Gedik Universal, bu değerlendirme ışığında kullanıcıya beklenti ve risk algısına uygun yeni enstrümanlar sunuyor. 

  Uluslararası bir çok borsada hisse senedi, future ve opsiyon işlemleriyle, şirketlerin paylarına, emtialara, endekslere yatırım yapma olanağı sunan hizmet kapsamında, yabancı hisselerde açığa satış-ödünç işlemlerinin yanı sıra, boşta kalan para ile de, eurobond gibi yabancı para sabit getirili menkul kıymetlerde direkt olarak online alım-satım gerçekleştiriliyor. 

 • Gedik Yatırım, 25 yıllık köklü geçmişi üzerine inşa edilen yeni kurumsal kimliğini ve yeni hizmetlerini, 6 Ekim Salı günü sabah Taksim Park Bosphorus Hotel’de düzenlenen bir basın toplantısı ile kamuoyuna duyurdu.

  Gedik Yatırım, sürdürülebilir, şeffaf ve yenilikçi hizmet anlayışıyla Borsa İstanbul Pay Piyasası’nda 84,0 milyar TL işlem hacmi ve yüzde 6.26 pazar payı ile banka kökenli olmayan yatırım kuruluşları arasında birinci sırada yer aldı.

  Geliştirdiği yenilikçi yatırım enstrümanlarıyla, sermaye piyasalarında yaşanan değişime öncülük eden Gedik Yatırım, inovatif ürün ve hizmet anlayışını, geniş bir coğrafyada yatırım fırsatı sağlayan “Gedik Universal” ve üst varlık grubu müşterilerin kişiye özel istek ve tercihlerine yönelik “Gedik Private” hizmetleri ile sürdürüyor.

  25 yıllık tecrübesiyle Sermaye Piyasalarının en köklü kurumlarından olan Gedik Yatırım, 2015 yılının ilk sekiz ayında 84.0 milyar TL işlem hacmi ve yüzde 6.26 pazar payı ile banka kökenli olmayan yatırım kuruluşları arasında birinci sırada; tüm kurumlar arasındaki işlem hacmi sıralamasında dördüncü sırada yer aldı. Borsa İstanbul’da opsiyon işlemlerinin ivme kazandığı aynı dönem içinde, Gedik Yatırım 1,2 tilyon TL işlem hacmi ve yüzde 21,36 pazar payı ile bütün kurumlar içinde birinci oldu.

  Banka kökenli olmayan yatırım kuruluşları arasında en geniş şube ağına sahip Gedik Yatırım’ın, devam ettirdiği performansının temelinde yatırımlara güvenli bir gelecek sağlamak için her türlü piyasa koşulunda fırsat yaratabilecek özel ürün ve hizmetler geliştirme anlayışı yatıyor.  Bu anlayış sonucunda oluşturulan Gedik Universal ile yatırımcılara geniş bir coğrafyadaki uluslararası bir çok borsada hisse senedi, future ve opsiyon işlemleriyle, şirketlerin paylarına, emtialara, endekslere, sabit getirili kıymetlere yatırım yapma olanağı sunulurken, Gedik Private ile üst varlık grubu müşterilerin kişiye özel istek ve tercihlerinin karşılanması hedefleniyor.