Canlı Destek Al
Hesap Açın
ÜST YÖNETİM
512 768

Onur Topaç

CEO ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Onur Topaç
CEO ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1990 yılında İstanbul’da doğan Onur Topaç, 2009 yılında Avusturya Lisesi’ni bitirdikten sonra 2013 yılında Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır.  Özyeğin Üniversitesinde Finans Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisans’ını tamamlamıştır. 

2008 yılında Gedik Yatırım’da internet sitesi sorumlusu olarak finans kariyerine başlayan Onur Topaç, 2012 yılında Londra’da FXCM şirketinde staj yapmıştır. 2013 yılında, Gedik Yatırım’da Yatırım Bankacılığı bölümünün kuruluş safhasında görev almıştır. Teknolojik dönüşümün öncüsü olan Sayın Topaç,  25.10.2017 tarihi itibariyle Gedik Yatırım Menkul Değerler AŞ’de  CEO, 14.06.2019 tarihi itibariyle HUB Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ’de Yönetim Kurulu Başkanı, GYHOL Alfa Uluslararası İş Geliştirme Yönetim ve Yatırım AŞ'de Yönetim Kurulu Üyesi, GYHOL Delta Uluslararası İş Geliştirme Yönetim ve Yatırım AŞ'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.  Sayın Topaç aynı zamanda Gedik Yatırım Holding AŞ’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaya devam etmektedir.

Bireysel olarak teknoloji yatırımlarına ve girişimlerine destek olmaya yönelmiş, sonucunda da 2015 yılı itibariyle Melek Yatırımcı olarak bunu lisanslı düzeyde  yapmaya başlamıştır.

Ersan akpinar

Ersan Akpınar

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür
Ersan Akpınar
Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

1975 yılında doğan Ersan Akpınar, İstanbul Atatürk Fen Lisesi’nin ardından, 1998 yılında Bilkent Üniversitesi Matematik (Burslu) Bölümü’nden mezun oldu. 1998-1999 yıllarında Egebank Kurumsal Pazarlama uzmanlığı , 2000-2001 yıllarında Osmanlı Bankası’nda Nakit Yönetimi ve Yatırım Ürünleri yöneticiliği yaptı. 2002’de Akbank’ta göreve başlayan Ersan Akpınar 2006 yılına kadar yatırım fonları ve hisse senedi ürünlerinden sorumlu olarak çalıştı. 2006-2008 yıllarında Ak Portföy Yönetimi’nde yatırım fonları ve Bireysel Kurumsal Portföy yönetimi pazarlama yöneticisi olarak görev yaptı. 2008 yılında Akbank’a geri dönerek üst gelir grubu müşterilerine yönelik segment yönetimi ve varlık yönetimi konularında çalışmalarına devam etti. Birebir Bankacılık markası altında yönettiği pazarlama faaliyetlerinin yanısıra, satış kanallarının geliştirilmesinde önemli çalışmalarda bulundu. 2012 yılında Türkiye’de ilk defa yaygın bir şekilde sunulan uzaktan hizmet verilen ve varlıklı müşterilerin tüm yatırım ihtiyaçlarını karşılayan merkezi müşteri temsilciliği modelini kurdu. 2015 yılında Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş’ye Yurt İçi Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak geçiş yapan Akpınar, Sermaye Piyasası Düzey 3 Lisansı’na sahiptir.

G%c3%9cng%c3%96r tuna

Dr. Güngör Tuna

Teftiş Kurulu Başkanı
Dr. Güngör Tuna
Teftiş Kurulu Başkanı

1957 Bolu, Göynük doğumlu Güngör Tuna, ortaokul ve liseyi Bilecik Ertuğrul Gazi Lisesi’nde parasız yatılı okudu. 1979’da ODTÜ Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yüksek lisans ve doktora yaptı. Doktora tezi “Denetim Kuramı ve Türkiye’de Banka İç Denetimi” olan Tuna, yedi yıl boyunca Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü ve Gedik Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Sermaye Piyasaları Bölümü’nde yarı zamanlı okutmanlık yaptı. 1982-1986 yılları arasında Akbank’ta müfettiş; 1986-1990 yılları arasında Interbank’ta müfettiş ve sermaye piyasaları operasyon yönetmeni; 1990-2010 yılları arasında BNP Paribas ortaklığı TEB, TEB Yatırım ve TEB Portföy’de menkul kıymetler müdürü, genel müdür yardımcılığı ve risk yönetim direktörü görevlerinde bulundu. 2010 yılında geçtiği Gedik Yatırım’ın Teftiş Kurulu Başkanı’dır. SPL D-3, Türev ve Kurumsal  lisanslarına sahiptir. ODTÜ Mezunlar Derneği, AKDENET- Akbank’ta Yetişen Müfettişler Derneği üyesidir. Evlidir, iki oğlu bulunmaktadır.

Ergun kosucu

Ergün Koşucu

Yurt içi Aracılık Faaliyetleri ve Yatırım Danışmanlığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
Ergün Koşucu
Yurt içi Aracılık Faaliyetleri ve Yatırım Danışmanlığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

1970 yılında doğan Sn. Koşucu, 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun oldu. Deniz Yatırım’daki 16 yıllık kariyerinde en son  Pazarlama ve Şubeler Koordinasyonundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2015 yılı Ekim ayından itibaren Şubeler ve Satış Koordinasyonundan Sorumlu Direktör olarak Gedik Yatırım’a katıldı. Sn. Koşucu, evli ve 1 kız çocuk babasıdır.

Co%c5%9ean ye%c4%9eeno%c4%9elu

Coşan Yeğenoğlu

Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
Coşan Yeğenoğlu
Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

1981 yılında Ankara’da doğan Coşan Yeğenoğlu, ilk, orta, lise eğitimini ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Lisesi’nde 1998 yılında tamamlamıştır. Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü’nden 2003 yılında mezun olarak iş hayatına Türk Ekonomi Bankasında başlamıştır. Şubede Bireysel ve Ticari pazarlama tecrubesinden sonra Hazine Satış departmanında çalışmış, ardından 2012 yılında Odeabank Hazine Satış departmanında göreve başlayarak Bankanın kuruluş aşamasında yer almıştır. 2016 yılı Ocak ayında Gedik Kurumsal’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Gedik Yatırım bünyesine katılan Yeğenoğlu, halen bu görevini sürdürmektedir.

512 768

Emre Kavaklı

Kurumsal Finansman Bölümü'nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
Emre Kavaklı
Kurumsal Finansman Bölümü'nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Emre Kavaklı, 2000 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 2001 yılında Sermaye Piyasası Kurulu'nda uzman yardımcısı olarak göreve başladı. Yaklaşık 20 yıl görev yaptığı Sermaye Piyasası Kurulu'nda Ortaklıklar Finansmanı Dairesi'nde uzmanlık, daire başkan yardımcılığı ve daire başkanlığı görevlerinde; Kurumsal Yatırımcılar Dairesi’nde ise başuzmanlık görevinde bulundu. Sn.Kavaklı'nın London School of Economics'ten muhasebe ve hukuk alanında yüksek lisans derecesi de bulunmaktadır.

Emir tayman 512 768

Mehmet Emir Tayman

Uluslararası Kurumsal Satış Bölümü'nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
Mehmet Emir Tayman
Uluslararası Kurumsal Satış Bölümü'nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

2002 yılında ABD'de Babson College'de Finans ve Girişimcilik alanında Lisans eğitimini tamamladıktan sonra, 2005-2007 Global Menkul Degerler, 2008-2010 Eczacıbaşı Menkul Değerler'de Yurt Dışı Kurumsal Satış bölümlerinde satış ve trading kariyerini sürdürmüştür. 2010 yılında Denizbank'in iştiraki Ekspres Yatırım'a transfer olan Emir Tayman, Bölüm Müdürü ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinin ardından 2013-2016 arasında Deniz Yatırım çatısı altında Yurt Dışı Kurumsal Satış'tan sorumlu GMY olarak görev yapmıştır. Şubat 2017'den bu yana Gedik Yatırım'da Uluslararası Kurumsal Satış Bölümü'nde Direktör olarak görev yapmaktadır.

Mehmet sengun ust yonetim

Mehmet Şengün

Pazarlama Bölümü'nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
Mehmet Şengün
Pazarlama Bölümü'nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

1997 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği'nden mezun oldu. Yüksek lisansını Finans alanında Louisiana State Üniversitesi'nde tamamlayan Mehmet Şengün, 1999 yılında Citibank'ta iş hayatına başladıktan sonra sırasıyla Millenniumbank ve BankPozitif'te Pazarlama ve Dijital Kanalların yöneticiliğini yaptı. 2012-2015 yılları arasında yurt dışında Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldıktan sonra 2015- 2021 yılları arasında sigorta sektöründe ERGO Sigorta ve HDI Sigorta'da Pazarlama Grup Müdürü olarak kariyerine devam etti. 2021 yılı Ağustos ayından itibaren Pazarlama Bölümü’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Gedik Yatırım’a katıldı.

X