ÜST YÖNETİM
512 768

Onur Topaç

CEO ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Onur Topaç
CEO ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1990 yılında İstanbul’da doğan Onur Topaç, 2009 yılında Avusturya Lisesi’ni bitirdikten sonra 2013 yılında Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Özyeğin Üniversitesi’nde Finansal Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

2008 yılında Gedik Yatırım’da internet sitesi sorumlusu olarak finans kariyerine başlayan Topaç, 2012 yılında Londra’da FXCM şirketinde staj yapmıştır. 2013’te Gedik Yatırım’da Yatırım Bankacılığı bölümünün kuruluş safhasına görev alıp teknolojik dönüşümüne öncülük eden Onur Topaç, 2015 Nisan itibarıyla Gedik Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

Bireysel olarak teknoloji yatırımlarına ve girişimlerine destek olmaya yönelmiş, 2015 yılı itibarıyla da Melek Yatırımcı olarak, bu girişimlerini lisanslı düzeyde yapmaya başlamıştır.

Met%c4%b0n ayi%c5%9eik

T. Metin Ayışık

Genel Müdür
T. Metin Ayışık
Genel Müdür

1961 yılında doğan T. Metin Ayışık, Saint Michel Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra 1983 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme/İstatistik Bölümü’nden mezun oldu. İş yaşamına Koç Holding şirketlerinden Beldesan’da başlayan Ayışık, 1987 yılından itibaren Sermaye Piyasalarında sektörün önde gelen banka ve bankadışı yatırım kuruluşlarında üst düzey yönetici olarak görevler aldı.

Sermaye Piyasalarının gelişiminde katkı sağlamak amacıyla çalışmalar yapan, Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşlar Birliği Başkanı, Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşlar Birliği Başkan Vekilliği, Türkiye Vadeli İşlemler Borsası Yönetim Kurulu Üyeliği, Sermaye Piyasası Lisanslama ve Eğitim Şirketi Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerinde bulunan Metin Ayışık, halen Borsa Aracı Kurum Yöneticileri Derneği Başkanlığı yapmaktadır. 2013 yılında GEDİK Yatırım’a katılmadan önce son olarak Alternatif Menkul Kıymetler A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yapmıştır.

Metin Ayışık, evli ve iki çocuk babasıdır.

G%c3%9cng%c3%96r tuna

Dr. Güngör Tuna

Teftiş Kurulu Başkanı
Dr. Güngör Tuna
Teftiş Kurulu Başkanı

1957 Bolu, Göynük doğumlu Güngör Tuna, ortaokul ve liseyi Bilecik Ertuğrul Gazi Lisesi’nde parasız yatılı okudu. 1979’da ODTÜ Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yüksek lisans ve doktora yaptı. Doktora tezi “Denetim Kuramı ve Türkiye’de Banka İç Denetimi” olan Tuna, yedi yıl boyunca Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü ve Gedik Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Sermaye Piyasaları Bölümü’nde yarı zamanlı okutmanlık yaptı. 1982-1986 yılları arasında Akbank’ta müfettiş; 1986-1990 yılları arasında Interbank’ta müfettiş ve sermaye piyasaları operasyon yönetmeni; 1990-2010 yılları arasında BNP Paribas ortaklığı TEB, TEB Yatırım ve TEB Portföy’de menkul kıymetler müdürü, genel müdür yardımcılığı ve risk yönetim direktörü görevlerinde bulundu. 2010 yılında geçtiği Gedik Yatırım’ın Teftiş Kurulu Başkanı’dır. SPL D-3, Türev ve Kurumsal  lisanslarına sahiptir. ODTÜ Mezunlar Derneği, AKDENET- Akbank’ta Yetişen Müfettişler Derneği üyesidir. Evlidir, iki oğlu bulunmaktadır.

Adem mesuto%c4%9elu

Adem Mesutoğlu

İç Kontrol Ve Risk Yönetimi Başkanı
Adem Mesutoğlu
İç Kontrol Ve Risk Yönetimi Başkanı

1964 yılında Nevşehir’de doğan Adem Mesutoğlu Gazi Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi. Komünizm ekonomisinin hüküm sürdüğü yıllarda bir demir perde ülkesi olan Macaristan’da komünizm ekonomisi üzerine staj ve incelemelerde bulundu. 1988’te bir şirketler topluluğunda finansman müdürü olarak çalışırken borsa ile tanıştı ve o günden bugüne yaklaşık 30 yıldır borsada çalışmaktadır.

1990’da As Menkul’ün kuruluşunda bulunan ve idari ve mali işler müdürlüğü görevinde bulunan Mesutoğlu, Ata Yatırım merkez dışı birimler yöneticisi ve Mustafa Yılmaz Menkul Değerler’de muhasebe müdürü olarak çalışmıştır. Gedik Yatırım’da da bir dönem muhasebe müdürlüğü, bir dönem teftiş kurulu başkanlığı yaptı ve 1993 yılında davet üzerine Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK)’nın kuruluş çalışmalana katıldı. 14 yıl MKK’da Yatırımcı Hizmetleri ve İş Geliştirme Koordinatörlüğü hizmetinde bulunan Mesutoğlu, MKK’dan emekli olarak 2017 yılı başında yuvaya döndü ve halen Gedik Yatırım İç Kontrol ve Risk Yönetim Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Adem Mesutoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.

Ersan akpinar

Ersan Akpınar

Yurt içi Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
Ersan Akpınar
Yurt içi Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

1975 yılında doğan Ersan Akpınar, İstanbul Atatürk Fen Lisesi’nin ardından, 1998 yılında Bilkent Üniversitesi Matematik (Burslu) Bölümü’nden mezun oldu. 1998-1999 yıllarında Egebank Kurumsal Pazarlama uzmanlığı , 2000-2001 yıllarında Osmanlı Bankası’nda Nakit Yönetimi ve Yatırım Ürünleri yöneticiliği yaptı. 2002’de Akbank’ta göreve başlayan Ersan Akpınar 2006 yılına kadar yatırım fonları ve hisse senedi ürünlerinden sorumlu olarak çalıştı. 2006-2008 yıllarında Ak Portföy Yönetimi’nde yatırım fonları ve Bireysel Kurumsal Portföy yönetimi pazarlama yöneticisi olarak görev yaptı. 2008 yılında Akbank’a geri dönerek üst gelir grubu müşterilerine yönelik segment yönetimi ve varlık yönetimi konularında çalışmalarına devam etti. Birebir Bankacılık markası altında yönettiği pazarlama faaliyetlerinin yanısıra, satış kanallarının geliştirilmesinde önemli çalışmalarda bulundu. 2012 yılında Türkiye’de ilk defa yaygın bir şekilde sunulan uzaktan hizmet verilen ve varlıklı müşterilerin tüm yatırım ihtiyaçlarını karşılayan merkezi müşteri temsilciliği modelini kurdu. 2015 yılı Mayıs ayından itibaren Yurt içi Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Gedik Yatırım’a katıldı

Ergun kosucu

Ergün Koşucu

Yurt içi Aracılık Faaliyetleri ve Yatırım Danışmanlığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
Ergün Koşucu
Yurt içi Aracılık Faaliyetleri ve Yatırım Danışmanlığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

1970 yılında doğan Sn. Koşucu, 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun oldu. Deniz Yatırım’daki 16 yıllık kariyerinde en son  Pazarlama ve Şubeler Koordinasyonundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2015 yılı Ekim ayından itibaren Şubeler ve Satış Koordinasyonundan Sorumlu Direktör olarak Gedik Yatırım’a katıldı. Sn. Koşucu, evli ve 1 kız çocuk babasıdır.

02

Kadircan Karadut

Gedik Finans Grubu Mali İşler Koordinasyonundan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, CFO
Kadircan Karadut
Gedik Finans Grubu Mali İşler Koordinasyonundan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, CFO

1972 yılında doğan Kadircan Karadut, Kabataş Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden mezun oldu. Finansinvest, Finans Portföy ve Finans Yatırım Ortaklığı CFO’luk görevinin yanı sıra Finans Yatırım Ortaklığı Kurumsal Yönetim ve Risk Yönetiminden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği’ni 2013 yılına kadar sürdürdü. Üretim ve finans sektöründe, bilanço ve süreç yönetimi konusunda danışmanlık yaptı. Ekspres Yatırım’ın kuruluşunda CFO, Net Holding A.Ş. ve Net Turizm A.Ş. Kurumsal Yönetim ve Yatırımcı İlişkileri Bölüm Yöneticisi olarak görev aldı. 

2016 yılı Mart ayından itibaren Gedik Finansal Grup, Mali İşler Koordinasyonundan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. SMMM ruhsatı, SPL Düzey-3, Türev Araçlar ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme lisanslarına sahiptir.
 

Murat tanri%c3%96ver

Murat Tanrıöver

Yatırım Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
Murat Tanrıöver
Yatırım Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

1969 yılında doğan Murat Tanrıöver, 1992 yılında Marmara Üniversitesi işletme Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Louisiana State University’de finans dalında tamamladı. Türk Boston Bank’ta analist olarak iş yaşamına başlayan Tanrıöver, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nda uzman, Yapı Kredi Yatırım’da yönetmen, Doğan Yayın Holding’de Sermaye Piyasaları Koordinatörü ve Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlendi. 2010-2012 yılları arasında Garanti Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak uluslararası kurumsal satış bölümünü yöneten Tanrıöver, Gedik Yatırım’a katılmadan önce son olarak Sancak Group Stratejik Planlama Başkanı olarak görev yaptı. Tanrıöver, 2013 yılından itibaren Gedik Yatırım’da Yatırım Bankacılığından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, 2015 yılından itibaren Gedik Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Co%c5%9ean ye%c4%9eeno%c4%9elu

Coşan Yeğenoğlu

Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
Coşan Yeğenoğlu
Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

1981 yılında Ankara’da doğan Coşan Yeğenoğlu, ilk, orta, lise eğitimini ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Lisesi’nde 1998 yılında tamamlamıştır. Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü’nden 2003 yılında mezun olarak iş hayatına Türk Ekonomi Bankasında başlamıştır. Şubede Bireysel ve Ticari pazarlama tecrubesinden sonra Hazine Satış departmanında çalışmış, ardından 2012 yılında Odeabank Hazine Satış departmanında göreve başlayarak Bankanın kuruluş aşamasında yer almıştır. 2016 yılı Ocak ayında Gedik Kurumsal’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Gedik Yatırım bünyesine katılan Yeğenoğlu, halen bu görevini sürdürmektedir.

Alp tek%c4%b0nce

Alp Tekince

Portföy Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
Alp Tekince
Portföy Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

1966 yılında Ankara’da doğan Alp Tekince, orta öğrenimini 1984 yılında TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra, 1988 yılında ODTÜ İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1988-1993 yılları arasında Sermaye Piyasası Kurulu’nda çalışan Tekince, 1993 yılında Bumerang Yatırım’a Genel Müdür Yardımcısı olarak geçti ve 1997 yılında Bumerang Yatırım’da Genel Müdürlük görevini üstlendi. 1998 yılında Genel Müdür olarak katıldığı Ekinciler Yatırım’da bu görevini 2015 yılına kadar sürdürdü. Alp Tekince, bu görevleri sırasında, sermaye piyasalarındaki düzenleyici ve denetleyici kurumların yönetiminde de bulundu. Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşlar Birliği Başkan Yardımcılığı (2013-2014), Yönetim (2003-2007) ve Denetim (2001-2003) Kurulu Üyelikleri; Sermaye Piyasası Lisanslama Şirketi Yönetim Kurulu Üyeliği (2011-2014); Vadeli İşlemler Borsası (VOB) Yönetim Kurulu Üyeliği (2005-2007) ve Borsa Aracı Kurum Yöneticileri Derneği Başkanlığı (2002-2003) görevlerinde bulundu. 2015 yılı Eylül ayında Gedik Yatırım’a Portföy Yönetimi Bölümü’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Tekince, Gedik Yatırım’ın portföy yönetimi stratejileri ve faaliyetlerinin geliştirilmesi ve koordine edilmesinden sorumlu olacaktır.

X