Canlı Destek Al
Hesap Açın

Yönetim Kurulu Başkanı'nın Mesajı

Erhan topac

Yatırımınızı Yatırımımız Olarak Görüyoruz

1991 yılında kurulduğumuz günden bu yana, farklılıklar yaratarak, yatırımcılarımıza sürdürülebilir katma değer sağlamak için çalışıyoruz. Bunun için yatırımlarınızı yatırımlarımız gibi görüyoruz. Bunca yıldır, çeyrek asru aşkın süredir elde ettiğimiz en önemli deneyim, bizi Gedik yapan en önemli değer, bu oldu.

Çünkü biliyoruz ki sermaye piyasalarında uzun soluklu başarının anahtarı, yatırımcılarımıza sürdürülebilir ve uzun vadeli katma değer yaratabilmekten geçiyor.

Sermaye piyasalarının gelişmesi için sorumluluk alıyoruz

Peki, bu sürdürülebilir katma değeri nasıl yaratacaktık? Bu değeri yaratmak için özellikle üç husus çok önemliydi. Bunlardan birincisi bu başarının inşa edileceği zemindi. Nitekim tüm finansal araçların piyasaya girişi ancak yapılacak olan düzenlemelerle mümkündü. Son çeyrek asırda Türkiye Sermaye Piyasaları büyük bir dönüşüm geçirerek çok yol kat etti. Bizler de gerek sermaye piyasalarının gelişmesi gerekse finansal okuryazarlığın artması için sorumluluklarımızı yerine getirdik, yerine getirmeye de devam ediyoruz.

Daima İleriye Bakıyoruz

Sürdürülebilir katma değer yaratmak için ikinci gerekli husus finansal ürün çeşitliliğiydi. Hiçbir zaman piyasadaki mevcut ürünlerle yetinmedik, küresel trendleri takip ettik. Bu trendleri yatırımcılarımızla paylaştık, yeni ürünler sunduk, böylece hem biz geliştik hem de yatırımcılarımız için değer yarattık.

Gedik Yatırım ve iştirakleri olarak bugüne kadar Türk finansal piyasalarında birçok ilke imza attık. Sektörde (1996-2006) ilk ISO 9001:2000 Kalite Güvence Belgesi’ni alan yatırım kuruluşu olduk. Pay Piyasasında ve Vadeli İşlemlerde fiapi ilk emir atan, Borsa İstanbul’un kolakasyon sisteminde yer alan ilk yatırım kuruluşu olduk.

Yatırımcılarımızın güvenini, en büyük sermayemiz olarak görüyoruz

Sürdürülebilir katma değer yaratmak için önemli olan üçüncü husus da yatırımcılarımızla aramızda bir güven oluşturmaktı. Bu güveni oluşturmak için bizde hesabı olsun, olmasın, finansal piyasaya sunduğumuz ürünleri takip eden, hesap açan, araştırma bültenlerimizi okuyan, birikimlerini değerlendiren, değerlendirmeyi düşünen her bir yatırımcımıza daha iyi hizmet götürebilmek için birçok yatırım yaptık. İstekleri daha iyi anlayıp, bu istekleri en iyi şekilde karşılayabilecek ürünleri geliştirdik. Ürün çeşitliliğiyle yetinmedik, teknolojiye yatırım yaptık. Bununla da yetinmedik, bulunabilirliğe yatırım yaptık. İstedik ki, finansal piyasalarda yer alan herkes kapımızı çaldığında çözümü bizde bulsun.

Bu yatırımlarımız bizi bugünlere getirdi

Bu güveni bunca yıl hiç sarsmadık. Kuşkusuz bugün Türkiye Sermaye Piyasalarının en itibarlı ve en köklü yatırım kuruluşlarından biri olmamızda, bu güvenin payı büyük.

30 yıldır işimize tutku ile bakıyoruz

Bugünlere gelmemizde yatırımcılarımıza verdiğimiz değerin yanında başka bir unsur daha büyük rol oynadı: Değerlerimiz. O değerler ki, bizi bugüne kadar hiç yanıltmadılar. O değerler ki bugüne kadar bizi hep ileriye taşıdılar.

Bu değerlerden birine özellikle vurgu yapmak istiyorum: İşimize tutku ile bağlanmak.

Her yeni güne, yeni bir umutla ve ilk günün heyecanıyla başlıyoruz

Bugün geldiğimiz noktada, her yeni yatırımcı, her yeni işlem, her yeni proje, bizi hala çok heyecanlandırıyor. Bugün, bu kadar köklü bir yatırım kuruluşu haline gelmemizde payı olan unsurlardan biri, belki biraz da bu heyecan. Bir bono ihracında izahname hazırlarken, masamızda bir araştırma raporu için takip listemizde bulunan bir şirketin finansallarını açıklamasını beklerken, ikincil bir halka arz öncesi roadshow sonucuyla ilgili gelecek haberi beklerken, hala ilk günkü gibi heyecanlıyız. Elbette bu heyecanı tüm ekip, hep birlikte yaşıyoruz.

Çalışanlarımızı ailemizin bir parçası olarak görüyoruz

Hizmet sektöründe insan kaynağı çok önemlidir. Doğru insanları işe almak kadar, o kaynağı elde tutmak ve gelişimlerine yatırım yapmak da çok önemlidir. Bugün iştiraklerimizle birlikte 350'ye yakın çalışanımızla büyük bir aile olduk. Biliyoruz ki, hepimiz bu büyük ailenin önemli bir parçasıyız. Bu ailenin her bireyi bugüne kadar altına imza attığımız başarılı sonuçlarda pay sahibidir.

Kısacası çeyrek asrı aşkın süredir geleceğinize geleceğimiz gibi bakıyoruz

Bu vesileyle, bizi bugünlere getiren ve Gedik Yatırım olarak hizmet verdiğimiz yatırımcılarımıza, Gedik Yatırım’a yatırım yapan hissedarlarımıza, Gedik Yatırım’a emek vermiş olan ve hala veren çalışanlarımıza ve diğer tüm paydaşlarımıza bize olan güvenleri için teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönemlerde de bu güveni daha da ileriye taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.