Canlı Destek Al
  • TCMB Para Politikası Kurulu toplantısı öncesi ve sonrasında volatilitenin artış kaydettiği endekste kapanışa yakın denge sağlandı. İşlem hacminde gün içinde oluşan volatilitenin katkısı ile artış kaydedildi. Endekste önceki günlerde de ifade ettiğimiz gibi 1.423 seviyesi geçilemediği sürece yükselişlere karşı temkinli yaklaşmak gerektiği görüşümüzü koruyoruz. Buranın üzerinde 1.445 ve 1462 sonraki güçlü dirençler konumunda olacaktır. Aşağıda ise ilk güçlü destek bölgesi 1.383 – 1.371 aralığında olup buranın altında 1.352 diğer destek noktası konumunda bulunuyor. Bahsettiğimiz bu destek ve direnç seviyeleri arasında sıkışarak konsolide olan endekste oluşacak hareketlerde işlem hacmi artışı önemli bir gösterge olacaktır. 

  • Bugün 14:00’da açıklanacak TCMB Para Politikası Kurulu kararları öncesinde dün Borsa İstanbul yurtdışından pozitif ayrışarak güçlü bir yükseliş gerçekleştirdi. Ancak yükselişe işlem hacminin eşlik edemediği görüldü. BIST 100’de dünkü işlem hacmi son ayların en düşük rakamlarından biri olan 16,6 milyar TL dolaylarında kaldı. Endekste önceki günlerde de ifade ettiğimiz gibi 1.423 seviyesi geçilemediği sürece yükselişlere karşı temkinli yaklaşmak gerektiği görüşümüzü koruyoruz. Bugün TCMB’den gelecek açıklamalar sonrası volatilitenin yükselmesini beklediğimiz endekste burası referans seviyemiz olacak. Buranın üzerinde 1462 sonraki güçlü direnç konumunda olacaktır. Aşağıda ise ilk güçlü destek bölgesi 1.383 – 1.371 aralığında bulunuyor. 

  • BIST 100’de dün günün ilk bölümünde genele yayılan satışlar devam ederken, öğleden sonra yurtdışındaki toparlanmanın da etkisi ile gelen alımlarla gün sınırlı da olsa artıda tamamlandı.  Endekste kapanış önceki gün olduğu gibi dün de kritik destek bölgesi olarak izlediğimiz 1.383 – 1.371 aralığında 1.378 seviyesinden gerçekleşti. Dünkü gün içi toparlanmanın ardından yukarı yönlü hareketlerde 1.400 ilk direnç noktamız olup, buranın üzerinde 1.423 seviyesi geçilemediği sürece yükselişlere karşı temkinli yaklaşmak gerektiği görüşümüzü koruyoruz. Aşağıda ise 1.371 seviyesinin altına yeniden sarkılması satış baskısının şiddetlenmesine neden olabilir. Buranın altında 1.353 ve devamında 200 günlük ortalamanın bulunduğu 1.310’a kadar önemli bir destek bulunmuyor.   

Yükselenler / Düşenler
Piyasa Önerileri
Kar / Zarar Hesaplayıcı Hisse Karşılaştırma
Bültenler
Bütün Bültenler
Şirket Bilgileri Bilanço & Mali Tablolar Temettü Ödemeleri