• Çin’deki virüs salgınına yönelik endişeler devam ediyor. Buna karşın Çin dahil Asya piyasalarının önemli bir kısmının tatilde olması nedeniyle bugün piyasalar üzerindeki baskı hafiflemişe benziyor. Teknik olarak endeksler yükseliş trendini korusa da küreselde ve yerelde yeni beklentiler bulunmakta zorlanılması son günlerde endekslerde konsolidasyona neden oluyor.  Önceki günlerde de bahsettiğimiz üzere teknik indikatörlerde bir süredir negatif uyuşmazlıkların görüldüğü BIST-100 Endeksi’nde kısa vadede 121.500 desteği takip edilecek olup, buraya kadar olacak geri çekilmeler düzeltme hareketi olarak izlenebilir. Tepki alımlarında ise 123.000 – 123.800 ve tarihi zirvenin bulunduğu 124.537 seviyesi direnç konumunda bulunmaktadır.

  • Çin’de başlayan virüs salgını ve bu salgının ABD’ye de ulaşması küresel risk iştahı üzerinde bir miktar baskı oluşturuyor. Güne pozitif bir seyirle başlayarak tarihi zirvesini 124.537 seviyesine taşıyan BIST-100 Endeksi de yurt dışında zayıflayan görünümün etkisiyle kazançlarını geri vererek günü kayıpla 122.747 puandan kapattı. Küresel çapta satış baskısının devam etmesi durumunda teknik indikatörlerde bir süredir negatif uyuşmazlıkların görüldüğü BIST-100 Endeksi’nde de düzeltme hareketleri etkisini sürdürebilir. Kısa vadede 121.500 desteği takip edilecek olup, 121.500 altında 119.000 seviyesi destek olarak önem kazanacaktır. Tepki alımlarında ise 123.000 – 123.800 ve tarihi zirvenin bulunduğu 124.537 seviyesi direnç konumunda bulunmaktadır.

  • Küresel piyasalardaki zayıf görünüme karşın dün Borsa İstanbul, hem gün için hem de kapanış bazlı rekorlarını tazeleyerek güçlü görünümünü devam ettirdi. Tarihi ortalamalarına göre yüksek olsa da önceki haftaya kıyasla işlem hacminde sınırlı bir düşüş söz konusu. Dün de görüldüğü üzere geri çekilmeler sonrası tepki alımları hızlı ve sert bir şekilde gelmeye devam ediyor. Bu nedenle önemli bir destek seviyesi kırılmadığı sürece geri çekilmelere temkinli yaklaşmakta fayda var. Kısa vadede ilk güçlü desteğin de 121.500 civarında oluşmasını beklediğimiz endekste orta vadede en güçlü destek 119 bin olarak izlenmeye devam edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerin devamında ise endeksin önündeki ilk direnç olan 124.350 üzerinde alımlar hız kazanabilir.   

Yükselenler / Düşenler
Piyasa Önerileri
Kar / Zarar Hesaplayıcı Hisse Karşılaştırma
Bültenler
Bütün Bültenler
Şirket Bilgileri Bilanço & Mali Tablolar Temettü Ödemeleri