Canlı Destek Al
  • Günün ilk bölümünde yukarı yönlü bir fiyatlamanın gözlendiği BIST-100 Endeksi’nde günün ikinci yarısında kazançların geri verildiği ve satış baskısının ön plana çıktığı takip edildi. Endekste son dönemde teknik indikatörlerdeki zayıflama da dikkat çekiyor. Aşağı yönlü hareketlerde 22 günlük basit hareketli ortalamanın bulunduğu 1.965 seviyesi ilk önemli destek konumundadır. Ortalama altında satış baskısının artış kaydedebileceği endekste, haftalık kapanışın bu seviye altında gerçekleşmesi halinde satıcılı fiyatlamaya yeni haftaya da taşınabilir. Ortalama altında 1.910 ve 1.870 seviyeleri gündeme gelebilir. Tepki alımlarında ise 2.044 – 2.066 ve 2.086 seviyeleri kısa vadeli direnç konumunda olup, 2.086 üzerinde kapanış görmeden yükselişlere temkinli yaklaşılması faydalı olacaktır.

  • Yurt dışındaki toparlanma ve bankacılık sektöründeki alımların desteklediği BIST-100 Endeksi önceki günkü kayıplarını belirli oranda telafi ederken, 2.000 puan üzerinde bir kapanış gerçekleştirdi. Bugün TCMB toplantısı izlenecek olup, faiz kararının ardından ilk fiyatlamalarda olası bir volatilite artışına karşı dikkatli olunmalıdır. Endekste yükseliş eğiliminin devamı açısından ilk olarak 2.066 seviyesi ile 2.100’lü seviyelerde bulunan kısa vadeli yükseliş trendi üzerinde kapanışlara ihtiyaç olduğu kanısındayız. 2.100 üzerinde %61,8 seviyesinin bulunduğu 2.147 seviyesi direnç olarak önem kazanacaktır. Geri çekilmelerde 2.000 seviyesi ve 22 günlük ortalamanın bulunduğu 1.960 izleyeceğimiz destek noktaları olacaktır. Ortalama altında satışların derinleştiği görülebilir. 

  • Yılın ilk 11 gününü yükselişle tamamlayan BIST 100’de dün tek günde bu kazançların büyük bir bölümü geri verildi. Son yarım saate girildikten sonra açılış fiyatının üzerinden %5 değer kaybı yaşanması ile endekste devre kesici çalıştı ve seans erken tamamladı. Son günlerde endekste teknik göstergelerde oluşan zayıflıklar, sıkışma alanının aşağı kırılması, algoritmik stop emirlerinin devreye girmesi gibi gerekçeler satışların panik havasına dönüşmesine neden oldu. Bugün endekste açılışta test edilmesi muhtemel olan düzeltmede %38,2 seviyesinin ve 22 günlük ortalamanın bulunduğu 1.960 izleyeceğimiz ilk destek olacak. Buranın altında satışların daha da sertleşmesi söz konusu olabilir. Bu durumda 1.910 ve devamında 1.870 izleyeceğimiz diğer destek noktaları olacak.

Yükselenler / Düşenler
Piyasa Önerileri
Kar / Zarar Hesaplayıcı Hisse Karşılaştırma
Bültenler
Bütün Bültenler
Şirket Bilgileri Bilanço & Mali Tablolar Temettü Ödemeleri