Canlı Destek Al
  • Dün ABD hisse senedi endekslerinde %7’leri bulan aşan yükseliş küresel ölçüde hisse senetlerini destekledi. BIST 100 Endeksi de bir süredir güçlü direnç olarak bahsettiğimiz 92.000’in hemen üzerinde kapattı. Bugün endeksin bu seviye üzerinde tutunup tutunamayacağını izliyor olacağız. Bu seviyenin üzerinde tutunulması endekste 98-100 bin aralığını gündeme getirecektir. Buna karşın endeks 92 bin üzerinde tutunmayı başaramaz ve yeniden bu seviye altında kapanışlar olacak olursa yeni bir düzeltme hareketi görülebilir. Bu durumda aşağıda 90.500 ve devamında 88 bin yeniden hedef konuma geçebilir.  Bu nedenle 92 bin üzerinde pozitif görüşümüzü koruduğumuz endekste bu seviyenin altında riskleri sınırlamanın faydalı olacağını düşünüyoruz. 

  • BIST 100’de tarihi zirvelerden başlayan düşüşün düzeltmesinde %23,6 seviyesine tekabül eden 92 bin civarı önceki haftalarda güçlü direnç oluşturdu ve endeks buradan gelen satışlarla geçtiğimiz hafta 88 bindeki ilk güçlü desteği test etti. Geçtiğimiz hafta gelen tepkilerde ise endekste 90.500 güçlü direnç oluşturdu. Bu hafta da yukarıda 90.500 ve 92.000 izleyeceğimiz iki önemli seviye olacak. Bu seviyeler üzerinde olacak kapanışlar pozitif görünümü destekleyecektir. Burası geçilecek olur ise dipler teyit edilmiş olacak ve yükselişte 98-100 bin aralığı gündeme gelecektir.. Aşağıda ise ilk güçlü desteğimiz 88 bin olmakla birlikte, endeksin 90.500 üzerinde tutunamaması da negatif bir görünüm oluşturacaktır.

  • Trend oluşturmakta zorlanan hisse senedi piyasalarında volatilite yüksek seyrediyor. Hafta başından beri her gün yön değiştiren ve gün içinde volatilitesi yüksek seyreden endekslerde kapanışlar bazında değişimler sınırlı kalıyor. BIST 100 Endeksi de şuana kadar 88 bin üzerinde kalmayı başardı. Bugün de burayı haftalık kapanış için de takip ediyor olacağız. Bu seviyenin üzerinde kapanış gerçekleştirilebilir ise yeniden 92 binin test edilmesi mümkün olabilir. Aksi durumda orta vadede en kritik destek olmasını beklediğimiz 86 bin gündeme gelecektir. Önceki günlerde de bahsettiğimiz gibi 86-92 bin bandından çıkış gerçekleştiğinde çıkış yönünde oldukça sert bir hareket potansiyeli bulunduğunu düşünüyoruz. 

Yükselenler / Düşenler
Piyasa Önerileri
Kar / Zarar Hesaplayıcı Hisse Karşılaştırma
Bültenler
Report
Mevduat Fon Sepeti
07.04.2020
Bütün Bültenler
Şirket Bilgileri Bilanço & Mali Tablolar Temettü Ödemeleri