Canlı Destek Al
  • Fed’in para politikasına yönelik mesajları piyasalarda fiyatlanmaya devam ediyor. Dün TCMB faiz oranlarında bir değişikliğe gitmeyerek para politikasında sıkı duruş mesajları verdi. Bugün yurt içi ve yurt dışında önemli bir veri akışı bulunmuyor. Endekste orta vadede 100 günlük basit hareketli ortalamanın direnç, 200 günlük basit hareketli ortalamanın ise destek olarak çalıştığını gözlemliyoruz. Kısa vadede satış baskısının hakim olduğu endekste 1.410 ve 1.393 destek seviyeleri önemini koruyor. Yukarı yönlü hareketlerde ise 1.431, 1.440 ve 1.462 seviyelerini önemli direnç seviyeleri olarak izliyoruz. Son dört gündür düşüş eğilimi gösteren endeksin destek noktalarında hacimli bir şekilde tutunması gerçekleşmezse satış baskısının derinleşebileceğini düşünüyoruz.

  • Fed toplantısı sonrası ABD vadeli piyasalarında satış baskısı altında toparlanma çabalarının zayıf kaldığını gözlemliyoruz. Yurt içinde de satıcılı eğilim ile başlanmasını ve devamında yurt dışı piyasalardaki eğilimlerle uyumlu hareket etmesini bekliyoruz. Önemli direnç seviyesi olan 1.462 üzerinde kalıcılık gösteremeyen endekste aşağı yönlü hareketler küresel piyasalardaki satış ile ivmelenebilir. Bu bağlamda endekste aşağı yönlü hareketlerde 1.410 ve 1.393 önemli destek seviyeleri takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde 1.445 ve 1.462 seviyelerini önemli direnç olarak izliyoruz. Bugün 14:00’da TCMB faiz kararı yakından izlenecek olup karar metninde para politikasına yönelik ifadeler endekste volatiliteyi artırabilir.

  • Uzun süredir güçlü direnç seviyesi olarak takip ettiğimiz 1.462’nin üzerinde kapanışlar gerçekleştiremeyen BIST 100’de dün düzeltme hareketleri etkili oldu. Endeksin kapanışı dün bahsettiğimiz son yükselen trendin de bulunduğu 1.445 – 1.440 aralığı içinde gerçekleşti. Bugün de bu bölge ile dün görülen en düşük seviye olan 1.432 önemli olacak. Bu seviyelerin altında teknik baskının şiddetlenmesi ve mart ayında başlayan ana yükselen trendin de bulunduğu 1.400 civarına kadar olabilecek yeni bir hareket beklenebilir. Yukarıda ise 1.462 artık çok daha güçlü bir direnç seviyesi konumuna geçmiş oldu. Burası herhangi bir nedenle geçilecek olur ise yukarı yönlü hareket yeni bir ivme kazanacaktır.    

Yükselenler / Düşenler
Piyasa Önerileri
Kar / Zarar Hesaplayıcı Hisse Karşılaştırma
Bültenler
Bütün Bültenler
Şirket Bilgileri Bilanço & Mali Tablolar Temettü Ödemeleri