Canlı Destek Al

BIST Yakın İzleme Pazarı ve Piyasa Öncesi İşlem Platformu Pazarı Pay İşlemleri Hakkında Bilgilendirme

Değerli Yatırımcımız,

 

Pay Piyasası Yakın İzleme ve Piyasa Öncesi İşlem Platformu Risk Bildirim Formu ve buna bağlı uygulamalar, 11.02.2022  Cuma itibari ile devreye alınacaktır. Yakın İzleme ve Piyasa Öncesi İşlem Platformu a bağlı pay senedi işlemlerinde sorun yaşamamak adına ilgili işlemlerin yapılması gerekmektedir. 
 

Yatırımcı Temsilcisi aracılığı ile emir ileten Yatırımcılarımızın Yakın İzleme ve Piyasa Öncesi İşlem Platformu Risk Bildirim Formunu imzalaması ve 11.02.2022 sabah itibariyle tarafımıza iletmesi veya bist.gedik.com üzerinden Sözleşmeler kısmından Risk Bildirim Formlarını onaylaması zorunludur. Risk Formunu imzalamayan yatırımcılarımızın YİP ve PÖİP pazarına konu pay senetlerindeki emirleri kabul edilmeyecektir.

  • Islak İmzalı evrak  vermek yerine bir alternatif olarak, yarın sabah itibarıyla Gedik Trader web üzerinden Yakın İzleme ve Piyasa Öncesi İşlem Platformu pay senedine emir girişi yaparak onay işlemini gerçekleştirebilirler.  (Emir giriş işlemi öncesi onay alınmaktadır.  Emir girişi yapılmadığı takdirde onay alınmış sayılmaz.)
     
  • Gedik Trader web üzerinden emir iletimi gerçekleştirirken Yakın İzleme ve Piyasa Öncesi İşlem Platformu Risk Bildirim Formu onaylaması zorunluluğu devreye alınmıştır. Gedik Trader web üzerinden alınan bu onay sonrası iletilen emir ile Yatırımcı hesabında Risk Bildirim formunun onaylandığı kayıt altına alınmakta ve bu işlem sonrası tüm kanallardan emir iletimine devam edebilmektedir.
     
  • Ayrıca yine yarın sabah itibariıyla bist.gedik.com adresinden online şubemize giriş yapıp, sözleşmeler bölümündeki  Yakın İzleme ve Piyasa Öncesi İşlem Platformu Risk Bildirim Formunu onaylayan yatırımcıların da sistem kayıtları yapılacak ve diğer emir illetim kanallarından işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Geçiş sonrası Gedik Trader web üzerinden emir girişi gerçekleştirerek (YİP ve PÖİP'e konu paylarda) veya bist.gedik.com üzerinden Sözleşmeler kısmından Risk bildirim Formları’nı onaylanması gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,