Canlı Destek Al
Hesap Açın
YÖNETİM KURULU
30kb

Onur Topaç

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO
Onur Topaç
Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO

1990 yılında İstanbul’da doğan Onur Topaç, Avusturya Lisesi’ni bitirdikten sonra 2013 yılında Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı ve Özyeğin Üniversitesi’nde Finans Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans yaptı.

2008 yılında Gedik Yatırım’da internet sitesi sorumlusu olarak finans kariyerine başlayan Onur Topaç, 2013 yılında, Gedik Yatırım’da Yatırım Bankacılığı bölümünün kuruluş safhasında görev aldı. Teknolojik dönüşümün öncüsü olan Sayın Topaç, 2015-2020 yılları arasında HUB Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de sırasıyla Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. 2015-2019 tarihleri arasında Marbaş Menkul Değerler A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yaptı. Aynı zamanda Inveo Yatırım Holding’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapan Sayın Topaç, 30.10.2019 tarihinden itibaren Inveo Yatırım Holding’de Genel Müdür olarak görev yapmaya devam etmektedir. 25 Ekim 2017 tarihinden itibaren Gedik Yatırım’da CEO ve 25 Mart 2022 tarihinden itibaren de Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO olarak görev yapmaktadır.

Bireysel olarak teknoloji yatırımlarına ve girişimlerine destek olan Topaç, 2015 yılı itibarıyla Melek Yatırımcı olarak bunu lisanslı düzeyde yapmaya başlamıştır. Sayın Topaç ayrıca, Gedik Yatırım ve Inveo Yatırım Holding ortaklığında HiVC GSYO’nun kuruluş sürecine liderlik etmiş olup halen HiVC Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Teknoloji girişimlerine yatırım yapmakta olan Inveo Portföy Boğaziçi Ventures Fonu’nun da Yatırım Komitesi’nde yer almaktadır.

Ersan akpinar

Ersan Akpınar

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür
Ersan Akpınar
Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

1975 yılında doğan Ersan Akpınar, İstanbul Atatürk Fen Lisesi’nin ardından, 1998 yılında Bilkent Üniversitesi Matematik (Burslu) Bölümü’nden mezun oldu.

1998-1999 yıllarında Egebank Kurumsal Pazarlama uzmanlığı , 2000-2001 yıllarında Osmanlı Bankası’nda Nakit Yönetimi ve Yatırım Ürünleri yöneticiliği yaptı. 2002’de Akbank’ta göreve başlayan Ersan Akpınar 2006 yılına kadar yatırım fonları ve hisse senedi ürünlerinden sorumlu olarak çalıştı. 2006-2008 yıllarında Ak Portföy Yönetimi’nde yatırım fonları ve Bireysel Kurumsal Portföy yönetimi pazarlama yöneticisi olarak görev yaptı. 2008 yılında Akbank’a geri dönerek üst gelir grubu müşterilerine yönelik segment yönetimi ve varlık yönetimi konularında çalışmalarına devam etti. Birebir Bankacılık markası altında yönettiği pazarlama faaliyetlerinin yanısıra, satış kanallarının geliştirilmesinde önemli çalışmalarda bulundu. 2012 yılında Türkiye’de ilk defa yaygın bir şekilde sunulan uzaktan hizmet verilen ve varlıklı müşterilerin tüm yatırım ihtiyaçlarını karşılayan merkezi müşteri temsilciliği modelini kurdu.

2015 yılında Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş’ye Yurt İçi Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak geçiş yapan Akpınar, Sermaye Piyasası Düzey 3 Lisansı’na sahiptir. Gedik Yatırım’ın mevcut satış ağının güçlendirilmesi, yeni satış fonksiyonlarının eklenmesi ve organizasyonunun büyümesinde önemli katkılar sağlayan Ersan Akpınar 7.1.2022 itibarıyla Gedik Yatırım Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı.

%c3%9clk%c3%9c feyyaz taktak

Ülkü Feyyaz Taktak

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
Ülkü Feyyaz Taktak
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1952 doğumlu Ülkü Feyyaz Taktak, 1979 - Tekfen İnşaat İmalat ve Mühendislik bünyesinde Proje Mühendisi, 1983-1985 Türkiye Şişecam Fabrikaları'nda Proje Mühendisi, 1985-1987 İktisat Bankası Ücret Yönetimi Yönetmeni ve İnsan Gücü Planlama Yönetmeni, 1987-1989 Anadolu Bankası ve Emlak Bankası'nda Personel Müdürü ve İnsan Kaynakları Planlama Müdürü ve Genel Müdür Danışmanı, 1989-1990 Marmara Management Finansal Hizmetler'de Personel Müdürü, 1990-1991 Veb Holding İdari İşler Koordinatörü, 1991 - 1994  Yapı ve Kredi Bankası İnsan Kaynakları Bölüm Yönetmenliği, 1994 - 2004 Yapı ve Kredi Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı, 2004 - 2017 Eczacıbaşı Holding İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü görevini yürütmüş ve emekli olarak görevinden ayrılmıştır. 1975 yılında Boğaziçi Üniversitesi lisans eğitimini  ve 1979 yılında Yüksek Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nde tamamladı.

512 768

Dr. Rüya Eser

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
Dr. Rüya Eser
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Finansmanı programında tamamladı. Ayrıca İngiltere'de Birmingham Üniversitesi'nde Para Banka ve Finans üzerine yüksek lisans yaptı. Doktora derecesini ise Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Bölümü'nden aldı.

İş yaşamına 1985 yılında T. Vakıflar Bankası'nda mali analist yardımcısı olarak başladı, daha sonra 1987-2013 yılları arasında Sermaye Piyasası Kurulu'nda uzman ve başuzman olarak araştırma ve denetleme dairelerinde çalıştı. 2013-2017 yılllarında bir bağımsız denetim şirketinde Kalite Kontrol ve Kurumsal Yönetim Direktörü görevinde bulundu. Ayrıca 2016-2018 yılları arasında Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği'nde bağımsız yönetim kurulu üyeliği yaptı.

Sermaye piyalasaları, bağımsız denetim, kompleksite iktisadı konularında hakemli dergilerde ve kitap bölümlerinde yayınlanan makaleleri ile ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve basılan bildirileri bulunmaktadır. Halen yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstatistik Bölümü'nde lisans programında ve Kültür Üniversitesi'nde Para ve Sermaye Piyasaları yüksek lisans programında sermaye piyasası ve risk analizi ile ilgili dersler vermektedir.

Bunların yanı sıra, SMMM ruhsatına, bağımsız denetçi belgesine ve Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşunun vermiş olduğu lisans belgelerine sahip olup, Bağımsız Denetim Derneği  ve Türkiye Ekonomi Kurumu üyesidir. 

G%c3%b6khan tosun

Gökhan Tosun

Yönetim Kurulu Üyesi
Gökhan Tosun
Yönetim Kurulu Üyesi

1977 yılında Ankara’da doğan Gökhan Tosun, 2000 yılında Bilkent Üniversitesi Ekonomi (Burslu) Bölümü’nde lisans eğitimini, 2016 yılında ise Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamış olup, halen Kadir Has Üniversitesi Bankacılık ve Finans Doktora programına devam etmektedir. Kariyerine 2000 yılında PriceWaterhouseCoopers (PWC) şirketinde denetim bölümünde başlayan Gökhan Tosun, 2003-2006 yılları arasında BP Petrolleri A.Ş.’de, 2006-2008 yılları arasında Türk Ekonomi Bankası’nda, 2008-2011 yılları arasında ise Akbank’ta çeşitli pozisyonlarda görev aldı. 2011-2013 yılları arasında bünyesinde Batik ve Tiffany markalarının da bulunduğu Batik grubunda İcra Kurulu Başkan vekili olarak görev alan Gökhan Tosun, 2013-2021 yılları arasında danışman olarak önde gelen şirketler ve aile fonlarına hizmet verdi. 2021 yılında Inveo Yatırım Holding A.Ş. bünyesine CEO Ofis Direktörü olarak dahil olan Gökhan Tosun; tarım, akaryakıt, enerji, perakende ve bankacılık sektörlerinde geniş bir deneyime sahiptir. Gökhan Tosun, HOP Teknoloji A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi, Novel Scala Basılı Yayın ve Tanıtım Ticaret A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi, Finar İletişim Teknolojileri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi, Inveo Delta Uluslararası İş Geliştirme Yönetim ve Yatırım A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi (Inveo Yatırım Holding A.Ş. adına gerçek kişi temsilci), Inveo Alfa Uluslararası İş Geliştirme Yönetim ve Yatırım A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi (Inveo Yatırım Holding A.Ş. adına gerçek kişi temsilci) olarak görev yapmaya devam etmektedir.

X