Canlı Destek Al
YÖNETİM KURULU
Erhan topa%c3%87

Erhan Topaç

Yönetim Kurulu Başkanı
Erhan Topaç
Yönetim Kurulu Başkanı

1953 yılında doğan Erhan Topaç, Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendislik Fakültesi’nde Yüksek Lisans çalışmasının ardından yine aynı üniversitede Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde Matematiksel modelleme konusunda doktora çalışmaları yaptı. 1979-1989 yıllarında Eczacıbaşı Holding’de çeşitli görevlerde yer aldı. 1989-1990 yıllarında Pepsi Cola Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. Erhan Topaç, 1991 yılında kuruluşundan beri Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Inveo Yatırım Holding A.Ş., Marbaş Menkul Değerler A.Ş. şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanıdır.

30kb

Onur Topaç

CEO ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Onur Topaç
CEO ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1990 yılında İstanbul’da doğan Onur Topaç, 2009 yılında Avusturya Lisesi’ni bitirdikten sonra 2013 yılında Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır.  Özyeğin Üniversitesinde Finans Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisans’ını tamamlamıştır. 

2008 yılında Gedik Yatırım’da internet sitesi sorumlusu olarak finans kariyerine başlayan Onur Topaç, 2012 yılında Londra’da FXCM şirketinde staj yapmıştır. 2013 yılında, Gedik Yatırım’da Yatırım Bankacılığı bölümünün kuruluş safhasında görev almıştır. Teknolojik dönüşümün öncüsü olan Sayın Topaç,  25.10.2017 tarihi itibariyle Gedik Yatırım Menkul Değerler AŞ’de  CEO, 14.06.2019 tarihi itibariyle HUB Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ’de Yönetim Kurulu Başkanı, GYHOL Alfa Uluslararası İş Geliştirme Yönetim ve Yatırım AŞ'de Yönetim Kurulu Üyesi, GYHOL Delta Uluslararası İş Geliştirme Yönetim ve Yatırım AŞ'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.  Sayın Topaç aynı zamanda Gedik Yatırım Holding AŞ’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaya devam etmektedir.

Bireysel olarak teknoloji yatırımlarına ve girişimlerine destek olmaya yönelmiş, sonucunda da 2015 yılı itibariyle Melek Yatırımcı olarak bunu lisanslı düzeyde  yapmaya başlamıştır.

Met%c4%b0n ayi%c5%9eik

T. Metin Ayışık

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür
T. Metin Ayışık
Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

1961 yılında doğan T. Metin Ayışık, Saint Michel Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra 1983 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme/İstatistik Bölümü’nden mezun oldu. İş yaşamına Koç Holding şirketlerinden Beldesan’da başlayan Ayışık, 1987 yılından itibaren Sermaye Piyasalarında sektörün önde gelen banka ve bankadışı yatırım kuruluşlarında üst düzey yönetici olarak görevler aldı.

Sermaye Piyasalarının gelişiminde katkı sağlamak amacıyla çalışmalar yapan, Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşlar Birliği Başkanı, Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşlar Birliği Başkan Vekilliği, Türkiye Vadeli İşlemler Borsası Yönetim Kurulu Üyeliği, Sermaye Piyasası Lisanslama ve Eğitim Şirketi Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerinde bulunan Metin Ayışık, halen Borsa Aracı Kurum Yöneticileri Derneği Başkanlığı yapmaktadır. 2013 yılında GEDİK Yatırım’a katılmadan önce son olarak Alternatif Menkul Kıymetler A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Türkiye Sermaye Piyasası Birliği üyesidir.

Metin Ayışık, evli ve iki çocuk babasıdır.

%c3%9clk%c3%9c feyyaz taktak

Ülkü Feyyaz Taktak

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
Ülkü Feyyaz Taktak
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1952 doğumlu Ülkü Feyyaz Taktak, 1979 - Tekfen İnşaat İmalat ve Mühendislik bünyesinde Proje Mühendisi, 1983-1985 Türkiye Şişecam Fabrikaları'nda Proje Mühendisi, 1985-1987 İktisat Bankası Ücret Yönetimi Yönetmeni ve İnsan Gücü Planlama Yönetmeni, 1987-1989 Anadolu Bankası ve Emlak Bankası'nda Personel Müdürü ve İnsan Kaynakları Planlama Müdürü ve Genel Müdür Danışmanı, 1989-1990 Marmara Management Finansal Hizmetler'de Personel Müdürü, 1990-1991 Veb Holding İdari İşler Koordinatörü, 1991 - 1994  Yapı ve Kredi Bankası İnsan Kaynakları Bölüm Yönetmenliği, 1994 - 2004 Yapı ve Kredi Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı, 2004 - 2017 Eczacıbaşı Holding İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü görevini yürütmüş ve emekli olarak görevinden ayrılmıştır. 1975 yılında Boğaziçi Üniversitesi lisans eğitimini  ve 1979 yılında Yüksek Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nde tamamladı.

Meltem hn yk web 1

Meltem AKOL

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
Meltem AKOL
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Istanbul Amerikan Robert Lisesi’nin ardından, Istanbul Universitesi Hukuk Fakültesi’nden 1991 yılında mezun oldu. 1992 yılından beri Türkiye’de türünün ilk örneği ve en karmaşığı olarak nitelendirilebilecek pek çok uluslararası ve büyük ölçekli birleşme ve devralma, sermaye piyasası ve özelleştirme projesinde hukuki danışman olarak görev aldı. Meslek hayatı boyunca uluslararası değerlendirme kuruluş ve yayınları tarafından Türkiye’nin en iyi avukatlarından biri olarak gösterildi ve uluslararası arenada kabul gördü. 2003 yılında Harvard Universitesi Hukuk Fakültesi’nde yüksek lisansını tamamladı ve uzun yıllardır çalışmakta olduğu, Türkiye’de ilklerden biri olarak faaliyet gösteren saygın bir yabancı hukuk bürosunun İstanbul ofisini Ortak Avukat olarak 2015 yılına kadar başarıyla yönetti. 2015 yılı sonunda yeniden yapılandırdığı Akol Avukatlık Bürosu ile Türkiye’nin önemli projelerine hukuki danışmanlığı ile imza atmaya devam etmektedir.

X