YÖNETİM KURULU
Erhan topac

Erhan Topaç

Yönetim Kurulu Başkanı
Erhan Topaç
Yönetim Kurulu Başkanı

1953 yılında doğan Erhan Topaç, Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendislik Fakültesi’nde Yüksek Lisans çalışmasının ardından yine aynı üniversitede Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde Matematiksel modelleme konusunda doktora çalışmaları yaptı. 1979-1989 yıllarında Eczacıbaşı Holding’de çeşitli görevlerde yer aldı. 1989-1990 yıllarında Pepsi Cola Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. Erhan Topaç, 1991 yılında kuruluşundan beri Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Gedik Yatırım Holding A.Ş., Marbaş Menkul Değerler A.Ş.  şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı ve Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi’dir.

Onur topac

Onur Topaç

CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi
Onur Topaç
CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi

1990 yılında İstanbul’da doğan Onur Topaç, 2009 yılında Avusturya Lisesi’ni bitirdikten sonra 2013 yılında Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Özyeğin Üniversitesi’nde Finansal Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

2008 yılında Gedik Yatırım’da internet sitesi sorumlusu olarak finans kariyerine başlayan Topaç, 2012 yılında Londra’da FXCM şirketinde staj yapmıştır. 2013’te Gedik Yatırım’da Yatırım Bankacılığı bölümünün kuruluş safhasına görev alıp teknolojik dönüşümüne öncülük eden Onur Topaç, 2015 Nisan itibarıyla Gedik Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

Bireysel olarak teknoloji yatırımlarına ve girişimlerine destek olmaya yönelmiş, 2015 yılı itibarıyla da Melek Yatırımcı olarak, bu girişimlerini lisanslı düzeyde yapmaya başlamıştır.

T metin ayisik

T. Metin Ayışık

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür
T. Metin Ayışık
Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

1961 yılında doğan T. Metin Ayışık, Saint Michel Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra 1983 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme/İstatistik Bölümü’nden mezun oldu. İş yaşamına Koç Holding şirketlerinden Beldesan’da başlayan Ayışık, 1987 yılından itibaren Sermaye Piyasalarında sektörün önde gelen banka ve bankadışı yatırım kuruluşlarında üst düzey yönetici olarak görevler aldı.

Sermaye Piyasalarının gelişiminde katkı sağlamak amacıyla çalışmalar yapan, Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşlar Birliği Başkanı, Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşlar Birliği Başkan Vekilliği, Türkiye Vadeli İşlemler Borsası Yönetim Kurulu Üyeliği, Sermaye Piyasası Lisanslama ve Eğitim Şirketi Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerinde bulunan Metin Ayışık, halen Borsa Aracı Kurum Yöneticileri Derneği Başkanlığı yapmaktadır. 2013 yılında GEDİK Yatırım’a katılmadan önce son olarak Alternatif Menkul Kıymetler A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yapmıştır.

Metin Ayışık, evli ve iki çocuk babasıdır.

Mine tulay konuman

Mine Tülay Könüman

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
Mine Tülay Könüman
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü 1982 yılında bitirdi. Aktif çalışma hayatına aynı yıl Enka İthalat ve İhracat Pazarlama A.Ş.’de başlayan Mine Könüman,1983-1989 yılları arasında Eczacıbaşı Holding İpekkağıt A.Ş.’de ürün yöneticisi olarak çalıştı. Yapı Kredi Bankası’nda çalıştığı 1989-1998 döneminde Bireysel Bankacılık Pazarlama Bölüm Başkanlığı yaptı. 1998-2002 yılları arasında Alternatifbank’ta Bireysel Bankacılık ve Küçük Ticari İşletmelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. 2003 yılında BCP – Bank Europa’nın kuruluş aşamasında bulundu. 2003 yılından itibaren görev aldığı Akbank’ta 2008-2010 yıllarında Akbank’ta Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Sabancı Holding iştiraklerinden CarrefourSA ve TeknoSA’da Akbank temsilcisi olarak yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. Visa ve MasterCard’ın uluslararası kurullarında sektör ve banka temsilcisi olarak görev aldı. 2011 yılından bu yana üst düzey yöneticilere Yönetici Koçluğu, küçük-orta ölçekli firma sahiplerine Kobi Koçluğu yapmakta, orta ve büyük ölçekli firmalarda yönetim, kredi kartı ve pazarlama danışmanlıklarını sürdürmektedir. Temmuz 2012 yılından bu yana Gedik Yatırım Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Ahmet aka

Ahmet Aka

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
Ahmet Aka
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1952 doğumlu Ahmet Aka, lisans ve yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünde tamamladı. 1979-1981 yılları arasında CSA Electronics’te İş Ortağı, Saran A.Ş / Plaser A.Ş.’de Teknik Danışman, 1983-1988 yılları arasında Nebim A.Ş.’de Satış ve Pazarlama Müdürü, 1988 yılında Bimsa A.Ş.’de Pazarlama Müdürü, 1989-2001 yılları arasında ise Hewlett Packard Türkiye Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Kurucu hissedarı olduğu Fotomobil A.Ş.’de (www.fotoport.com) 2001-2006 yılları arasında Genel Müdür olarak görev yapan Ahmet Aka, 2006 yılından beri Patates Baskı Tasarım ve Tanıtım Hizmetleri’nin (www.fottom.com) danışmanlığını yapmaktadır. 2007-2009 yılları arasında İnci Holding- İncitaş A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış olan Aka, 2012 yılından bu yana Gedik Yatırım Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

X